Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Stross-Kāns finansiāli vienojies ar Ņujorkas istabeni

FOTO: Reuters/Scanpix; AP/Scanpix

Bijušais Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītājs Dominiks Stross-Kāns pirmdien finansiāli vienojās par mierizlīgumu ar Ņujorkas viesnīcas «Sofitel» istabeni Nafisatu Diallo, kura viņu apsūdzēja seksuālā uzbrukumā, paziņoja Ņujorkas Bronksas rajona tiesas tiesnesis Duglass Makīons, kurš izskatīja Diallo civilprasību pret Strosu-Kānu.

Tiesnesis nolēma, ka 63 gadus vecā Strosa-Kāna un 33 gadus vecās Diallo vienošanās detaļas būs konfidenciālas. Domājams, ka vienošanās tika panākta par ievērojamu naudas summu no Strosa-Kāna puses.

Diallo bija klāt šajā sēdē, bet Stross-Kāns uz to neieradās. Ar vienošanos par mierizlīgumu tiek izbeigta Strosa-Kāna pusotru gadus ilgusī juridiskā cīņa ASV, bet Francijā pret viņu vēl notiek izmeklēšana par citiem seksa skandāliem.

Noliedz informāciju par sešu miljonu darījumu

Strosa-Kāna advokāti 30.novembrī noliedza preses apgalvojumus, ka viņš piekritis samaksāt Diallo sešus miljonus ASV dolāru (3,2 miljonus latu), lai civillieta tiktu izbeigta.

Strosa-Kāna advokāti bija vairākkārt norādījuši, ka viņš nepiekritīs maksāt kompensāciju istabenei, un nosaukuši viņu par labuma meklētāju. Savukārt Diallo advokāti ir uzsvēruši, ka vienīgais, ko viņa vēlas, esot konfrontācija ar Strosu-Kānu tiesas zālē.

«Es pateicos visiem, kas mani atbalsta. Es pateicos Dievam, un lai Dievs jūs visus svētī,» sacīja Diallo pēc vienošanās ar Strosu-Kānu.

Laikraksts nosauc par prostitūtu un spiests tiesāties

Diallo panāca vienošanos arī citā lietā pret tabloīdu «New York Post», kas viņu bija nosaucis par prostitūtu, sacīja tiesnesis Makīons.

Diallo advokāts Kenets Tompsons nosauca viņu par «drosmīgu sievieti, kas nekad nav zaudējusi ticību mūsu [ASV] tieslietu sistēmai».

«Strosa-Kāna vārdā mēs esam apmierināti, ka esam panākuši šā jautājuma atrisinājumu. Mēs pateicamies tiesnesim Makīonam, kura pacietība un iecietība ļāva formulēt šo vienošanos,» paziņoja Strosa-Kāna galvenais advokāts Viljams Teilors.

Iznīcināta politiskā karjera

Stross-Kāns pērn tika iesaistīts vairākos skandālos, kas praktiski iznīcināja viņa politisko karjeru. Pirms tam viņš tika uzskatīts par reālāko Sociālistiskās partijas kandidātu Francijas prezidenta vēlēšanās.

Diallo apgalvoja, ka pērn 14.maijā Stross-Kāns viņu mēģinājis izvarot savos viesnīcas «Sofitel» apartamentos. Strosu-Kānu aizturēja Ņujorkā, bet pēc divām cietumā pavadītām dienām atbrīvoja pret drošības naudu. Pērn 19.maijā Stross-Kāns paziņoja, ka nekavējoties atkāpjas no SVF izpilddirektora amata, jo vēlas visu uzmanību pievērst sava nevainīguma pierādīšanai, kā arī tādēļ, lai pasargātu SVF un savu ģimeni. Viņš noliedza visas izvirzītās apsūdzības.

Prokurori atzina, ka Strosam-Kānam un istabenei tiešām bijušas seksuālas attiecības, bet istabenes liecības esot vienīgais pierādījums, ka tas noticis piespiedu kārtā, turklāt viņa savās liecībās vairākkārt melojusi. Pērn 23.augustā Strosam-Kānam izvirzītās kriminālapsūdzības tika atceltas, un viņš nekavējoties atgriezās Francijā.

Prasību bija iesniedzis arī Stross-Kāns

Stross-Kāns un istabene viens pret otru iesniedza civilprasības. Diallo pērn 8.augustā Ņujorkā iesniedza civilprasību pret Strosu-Kānu par «vardarbīgu un sadistisku uzbrukumu». Šī civilprasība tika iesniegta laikā, kad prokurori vēl apsvēra, vai atsaukt Strosam-Kānam izvirzītās kriminālapsūdzības izvarošanas mēģinājumā. Civilprasībā tika pieprasīta kompensācija, kuras lielums gan nav publiskots.

Bronksas rajona tiesnesis šā gada maijā noraidīja Strosa-Kāna lūgumu noraidīt pret viņu izvirzīto civilprasību. Tiesnesis norādīja, ka Francijas pilsonis Stross-Kāns jau bija aizgājis no darba SVF, kad civilprasība tika iesniegta, tāpēc diplomātiskā imunitāte uz viņu neattiecas.

Stross-Kāns neatsaucās uz imunitāti krimināllietā, jo incidents Ņujorkas viesnīcā notika laikā, kad viņš uzturējās Ņujorkā personīgās, nevis amata darīšanās. Viņa advokāti uzskatīja, ka civilprasības gadījumā ir cita situācija.

Vairākas tiesvedības dzimtenē

Stross-Kāns ir iesaistīts arī vairākās tiesvedībās dzimtenē. Francijas tiesa 19.decembrī pieņems lēmumu, vai atcelt pret viņu izvirzītās apsūdzības par līdzdalību sutenerismā, kā to ir pieprasījuši viņa advokāti.

Francijas prokuratūra oktobrī izbeidza izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām, ka vairākos seksa skandālos iesaistītais Stross-Kāns ir piedalījies grupveida izvarošanā ASV.

Arī franču rakstniece un žurnāliste Tristana Banona pērn apsūdzēja Strosu-Kānu mēģinājumā viņu izvarot, tomēr oktobra vidū atteicās no nodoma iesniegt civilprasību, jo Francijas prokurori izbeidza izmeklēšanu lietas noilguma dēļ.

Uz augšu
Back