C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ap 20 māmiņu pastaigā pauž atbalstu labdarībai

LETA
Ap 20 māmiņu pastaigā pauž atbalstu labdarībai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Vērmanes dārzā šodien ap 20 māmiņu ar bērniem piedalījās simboliskajā pastaigā, lai paustu atbalstu Latvijas SOS bērnu ciematiem un pievērstu uzmanību ikviena bērna tiesībām dzīvot un augt ģimeniskā vidē, novēroja aģentūra LETA.

Daudzas māmiņas bija izrotājušas bērnu ratiņus olimpisko spēļu stilā, un pasākuma organizatori apbalvoja vislabāk dekorēto ratu īpašnieces. Tāpat vecāki ar bērniem piedalījās dažādās stafetēs un atrakcijās, kā arī pasākuma vietā darbojās īpaša fotostudija.

«Māmiņu kluba» vadītāja Sandija Salaka skaidroja, ka «Māmiņu klubs» šajā pasākumā iesaistījās, jo bērniem nevajadzētu uzaugt bērnunamos, bet gan ģimeniskā vidē, tādējādi jauni vecāki to varētu saprast un atbalstīt šādu nostāju. Arī kopumā sabiedrība būtu jāizglīto, kā arī jāinformē par šo tēmu. Turklāt, pēc «Māmiņu kluba» aptaujas datiem, ģimenes vēlētos vismaz trīs bērnus, taču nav teikts, ka kāds no tiem nevarētu nākt no bērnunama, norādīja Salaka.

Pasākumu Vērmanes dārzā apmeklējis arī tiesībsargs Juris Jansons. Viņš pauda prieku, ka šis pasākums tika organizēts un tas guvis atsaucību no māmiņu puses, kā arī piesaistījis pazīstamu cilvēku un arī politiķu uzmanību, jo šādi tiek pievērsta uzmanība problēmai. Tiesībsargs uzsvēra, ka patlaban vēl ir ļoti daudz jāizdara, lai visiem bērniem būtu iespēja augt ģimeniskā vidē.

Jansons skaidroja, ka ir nepieciešams atbalsts gan no sabiedrības, gan no politiķiem, lai risinātu šo problēmu. Ir jāstiprina alternatīvās aprūpes iespējas, veselības aprūpei jākļūst efektīvākai un labākai, jānodrošina iespēja saņemt medicīnisku palīdzību savlaicīgi, nevis gaidot to mēnešiem ilgi. Piemēram, ir saņemta informācija par gadījumu, kad rindā pie bērnu psihologa bija jāgaida divi līdz trīs mēneši, taču palīdzība ir nepieciešama uzreiz, akcentēja tiesībsargs. Vienlaikus būtu jānodrošina sociālais un materiālais atbalsts vecākiem, kas uzņem savās ģimenēs bērnus, uzskata Jansons.

Pasākumā piedalījās arī Saeimas deputāte Inga Bite (RP) ar bērnu. Viņa pauda viedokli, ka vēl ir daudz jāstrādā, lai nodrošinātu informatīvu un materiālu atbalstu audžuģimenēm. Tāpat jāpiedāvā audžuģimenēm gan bezmaksas speciālistu konsultācijas, gan arī medicīniskā aprūpe, sacīja Bite, piebilstot, ka soli pa solim izdosies šādus pasākumus nodrošināt.

Ratiņu pastaiga notikusi «Samsung» Iedvesmas skrējiena akcijas ietvaros. Akcijas laikā katrs mobilo sakaru lietotājs savā tālrunī var ielādēt akcijai veltītu aplikāciju un atbalstīt Latvijas SOS bērnu ciematu audžuģimenes. «Samsung» par katra aplikācijas lietotāja veiktajiem trim kilometriem, kas pievarēti skriešus, ar velosipēdu, staigājot, nūjojot vai veicot kādas citas fiziskas aktivitātes, audžuģimenēm ziedos vienu eiro (70 santīmus).

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu