P, 15.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«RAF vintage» festivāls

TVNET
«RAF vintage» festivāls
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 19.maijā, no pulksten 19:00 līdz 24:00 Muzeju nakts ietvaros Jelgavā, industriālā parka «NP Jelgavas Biznesa Parks» teritorijā (Aviācijas ielā 18), kur agrāk atradās leģendārā «Rīgas Autobusu Fabrika» jeb RAF, - pirmo reizi Latvijā notiks RAF vintage festivāls.

RAF vintage festivāls ir veltījums leģendārajiem RAF mikroautobusiņiem, kas vēl tikai pirms pāris gadiem Latvijas vārdu nesa plašajā pasaulē, pierādot, ka ar kopīgu mērķi un degsmi jeb «dzenuli» viss ir iespējams!

Festivāla laikā būs iespējams aplūkot vairāk nekā 15 dažādus RAF autobusu modeļus, no kuriem lielākā daļa ir auto inženiera Andra Dambja privātās kolekcijas eksponāti, kā arī Latvijas Antīko automobiļu kluba biedra Valda Ģīļa pasaulē līdz šim vienīgo pilnībā restaurēto mikroautobusu RAF 977 Latvija.

Tāpat ikviens interesents Muzeju naktī varēs klātienē satikt auto inženieri Andri Dambi, kurš neliegs autogrāfu un būs gandarīts pastāstīt par savu RAF kolekciju.

Aplūkojamas unikālas un līdz šim publiski neeksponētas fotogrāfijas

Ar agrākās RAF rūpnīcas strādnieku ikdienu festivāla apmeklētāji varēs iepazīties un kavēties atmiņās, apskatot fotogrāfa Andrej IVANOFF izstādi. Fotogrāfs 1977. gada vasarā izgāja praksi RAF rūpnīcas iekšējā laikrakstā «Starts», iemūžinot vairākus desmitus unikālu un līdz šim plašākai publikai neeksponētu fotogrāfiju.

Fotogrāfijās redzami kadri, kā tolaik būvēja mikroautobusus un kā tos aprīkoja, dažādi vēsturiski plakāti u.c.

Tāpat agrākās RAF administratīvās ēkas konferenču zālē interesanti varēs aplūkot vēsturiskas RAF rūpnīcas relikvijas – gleznas, plakātus, rasējumus, darbgaldus, krēslus un pat to laiku modernāko datortehniku.

Līdzās RAF eksponātu un relikviju apskatam, festivāla apmeklētāji varēs noskatīties arī leģendāro 1990. gadā uzņemto RAF Latvija reklāmfilmu, kurā skan maestro Raimonda Paula mūzika un galvenajā lomā filmējies dziedātājs Gunārs Kalniņš. Savukārt priekšstatu par RAF izmēģinātājiem sniegs 1967.gada filma, kas atspoguļo ekstrēmo RAF izmēģinājuma pārbraucienu no Rīgas cauri Krievijas vidienei uz Ziemeļkaukāzu, lai sasniegtu Gruziju un vēlāk – Baku!

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu