Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sarkozī noraida Štrausa-Kāna apsūdzības

Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī noraidīja Dominika Štrausa-Kāna apsūdzības, ka viņš sagrāvis bijušā Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektora reputāciju, lai neļautu viņam kandidēt uz prezidenta amatu. «Vienreiz pietiek! Es ieteiktu Štrausam-Kānam paskaidrot savas aktivitātes likuma priekšā un pasargāt francūžus no saviem izteikumiem,» sacīja Sarkozī.

Francijas prezidents pauda izbrīnu, ka bijušais SVF vadītājs uzdrīkstas spriest par morāles jautājumiem.

«Štrausa-Kāna kungs sācis sniegt mācības par morāli un saka, ka es esmu vienīgais, kas ir atbildīgs par to, kas noticis ar viņu. Tas patiešām ir par daudz,» sacīja Sarkozī.

Kā jau ziņots, Štrauss-Kāns sestdien apsūdzējis ar Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī saistītos savus politiskos ienaidniekus, ka viņi iznīcinājuši viņa iespējas kandidēt uz prezidenta amatu.

Štrauss-Kāns intervijā britu laikrakstam «The Guardian» pavēstīja, ka viņa plaši atspoguļotā krišanā sabiedrības nežēlībā bija oponentu sarīkota, lai neļautu viņam kļūt par sociālistu kandidātu prezidenta vēlēšanās, kuru otrā kārta paredzēta nākamnedēļ.

Bijušajam SVF bosam tika prognozēta uzvara Francijas prezidenta vēlēšanās līdz pagājušā gada maijam, kad viņš tika arestēts Ņujorkā un apsūdzēts viesnīcas istabenes izvarošanas mēģinājumā.

Pēc Štrausa-Kāna teiktā, lai arī viņam neticas, ka incidents ar istabeni Nafisatu Dialo bija organizēts, tālāko notikuma eskalāciju līdz krimināllietai «izstrādāja tie, kuriem ir politiski plāni».

«Varbūt es biju politiski naivs, taču es vienkārši neticēju, ka viņi aizies tik tālu, es nedomāju, ka viņi varēs atrast jebko, kas mani varētu apturēt,» sacīja Štrauss-Kāns.

Viņš apsūdz aģentus, ka tie pārtvēruši viņa telefonzvanus un nodrošinājuši, lai Dialo dodas uz Ņujorkas policiju un iesniedz pret viņu sūdzību.

Ņujorkas štata varasiestādes 2011.gada 14.maijā sāka krimināllietu pret Štrausu-Kānu, pamatojoties Dialo liecībās, kas SVF vadītāju apsūdzēja seksuāla rakstura uzbrukumā un izvarošanas mēģinājumā. Viņš tika arestēts un kādu laiku pavadīja apcietinājumā, bet pēc tam - mājas arestā. Pastāvot šaubām par apsūdzību ticamību, Ņujorkas tiesa pēc prokuratūras lūguma tās 23.augustā atcēla. Starplaikā Štrauss-Kāns no SVF izpilddirektora amata bija atkāpies.

Aptaujas liecina, ka Francijas prezidenta vēlēšanās uzvarēs Ilggadējais sociālistu partijas līderis Fransuā Olands, kura kandidatūra gan parādījās tikai pēc tam, kad seksa skandāls noveda pie Štrausa-Kāna krišanas.

Uz augšu
Back