Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Traģiski bojā gājušie jaunieši nebija pārmērīgi dzēruši

FOTO: LETA. TVNET karikatūra

Jaungada naktī Krāslavas novadā bojā gājušie septiņi jaunieši nebija pārmērīgi lietojuši alkoholu, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija. Bojāgājušo asinīs konstatētais promiļu daudzums variē no 0,5 promilēm līdz 1,12. Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šodien uzsvēra, ka viņa rīcībā nav informācijas par ekspertīžu rezultātiem un arī pēc sazināšanās ar padotajiem Ķuzis paziņoja, ka oficiālu rezultātu vēl neesot.

Pievienots policijas komentārs

Lietojuši tikai šampanieti

Visticamāk, trīs no avārijā bojā gājušajiem tiešām bija lietojuši tikai šampanieti, jo viņu asinīs atklātais promiļu daudzums svārstās no 0,4 līdz 0,56 promilēm. Trim alkohola līmenis asinīs ir sasniedzis vienu promili vai bijis nedaudz virs vienas – 1,09. Tikai vienam no viņiem alkohols bija 1,12 promiles.

Līdz ar to apstiprinās liecinieku stāstītais, ka jaunieši nebija smagā reibumā, un traģiskās avārijas cēlonis, visticamāk, bijis mašīnas sliktais tehniskais stāvoklis, slidenais ceļš un fakts, ka jaunietim, kurš bija pie stūres, nebija autovadītāja apliecības. Tāpat drošas braukšanas eksperti uzsver, ka viena no auto riepām vispār bija paredzēta tikai auto pārvietošanai uz tuvāko servisu, nevis ilgam braucienam.

Policija ekspertīzes rezultātus neatklāj

Eksperti ir pabeiguši Jaungada naktī Krāslavas novadā ceļu satiksmes negadījumā bojāgājušo jauniešu alkohola ekspertīzes, taču policija tos neatklāj.

Kā stāstīja Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora pienākumu izpildītājs Guntars Grauss, tiesības publiskot ekspertīžu rezultātus esot vien procesa virzītājam.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes inspektore Anastasija Laizāne apgalvoja, ka policijas rīcībā pagaidām neesot ekspertīžu rezultātu, un tie varētu kļūt zināmi vien janvāra divdesmitajos datumos.

Arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šodien žurnālistiem uzsvēra, ka viņa rīcībā nav informācijas par ekspertīžu rezultātiem un arī pēc sazināšanās ar padotajiem Ķuzis paziņoja, ka oficiālu rezultātu vēl neesot.

Uz augšu
Back