/nginx/o/2018/07/17/10869625t1hce5e.jpg)
Latvijas sabiedrībā valda stereotips, ka cilvēku tirdzniecība ir sinonīms prostitūcijai un ka upuri paši labprātīgi iesaistās šajā biznesā, norādīts Baltijas Sociālo zinātņu institūta (BSZI) veiktajā pētījumā "Cilvēku tirdzniecība Latvijā: stereotipi un situācijas raksturojums".
Pētījumā norādīts, ka vismazāk cilvēku tirdzniecības problēmas aktualitāti apzinās 18-25 gadus vecas sievietes ar zemāko vai pamatizglītību, kā arī krievu un citu tautību pārstāves.
Pētījuma autori secina, ka nepieciešams izglītot sabiedrību par to, kas ir jādara un kur jāvēršas, ja kļūst par cilvēku tirdzniecības upuri, tāpat nepieciešams informēt sabiedrību par legālām iespējām strādāt ārzemēs.
Kā šonedēļ pētījuma prezentācijā norādīja BSZI pētniece Inese Šupule, nepieciešams runāt par cilvēku tirdzniecību kā par starptautiski organizētu noziedzību, kā arī jāizglīto sabiedrība par visām cilvēku tirdzniecības formām.
Pētījumā norādīts, ka cīņu ar cilvēku tirdzniecību varētu sekmēt valsts ekonomiskās situācijas uzlabošana. Tāpat jāīsteno Valsts programma cilvēku tirdzniecības novēršanai 2004.-2008. gadam, kā arī jāveido efektīva sadarbība starp valsts institūcijām un nevalstisko sektoru.
Pētījums veikts sadarbībā ar resursu centru sievietēm "Marta", Valsts darba inspekciju, Lielo pilsētu asociāciju.
Pētījums pieejams mājaslapā "www.biss.soc.lv".