Sanākšanas kopmītņu virtuvē – gluži kā ģimenes tradīcija
“Sadzīvot ar istabas biedriem nav liela problēma – galvenais ir sadraudzēties jau pirmajās dienās, un arī pēc tam izveidosies pozitīvas attiecības. Manuprāt, pats svarīgākais ir neklusēt, ja kaut kas neapmierina, piemēram, kāds nav nomazgājis krūzi, pēc veselas dienas uztaisot skandālu. Šeit ir savi nerakstītie likumi – ir jārēķinās ar citu dienas kārtību, istabas kārtību,” stāsta Aiga.
Ikdiena katram koju iemītniekam mēdz atšķirties. Ja istabiņā dzīvo četri cilvēki un visi mācās atsevišķās fakultātēs, katram lekcijas sākas dažādos laikos. Pirmais, kas mostas, cenšas nepamodināt citus, bet vakaros naktsputni cenšas ielavīties istabiņā, lai netraucētu gulētājus. Lielāka rosība ir manāma kopmītņu virtuvēs – no rītiem šeit valda klusums, pusdienlaikā un vakarpusē sarosās palielāks studentu bariņš. “Pirmajā gadā, kad ievācāmies, mums kopā ar citiem kojiniekiem radās tradīcija kopā gatavot ēst. Savācāmies tāds studentu bariņš, virtuve bija pilna, un visi gatavojām vakariņas, kārtīgi izsmējāmies un ieturējām maltīti plecu pie pleca,” stāsta studentes Erīna un Zane.
Mamma gulēt nedzen – darbus var rakstīt līdz pat rītausmai
Nenoliedzami, kopmītnēs dzīvojošie ātri vien iedraudzējas un starp studentiem izveidojas ģimeniska saikne. “Varam iet pie pārējiem iemītniekiem bez klauvēšanas un prasīt padomu pat sadzīviskās lietās, piemēram, kādu tauriņu izvēlēties un kādu kleitu uzvilkt, vai aizņemties sāli apmaiņā pret mērci,” stāsta Erīna un Zane.