Sencova badastreiks rit jau 100.dienu
Papildināts

FOTO: AFP/SCANPIX

Krievijā notiesātā ukraiņu kinorežisora Oļeha Sencova badastreiks otrdien turpinās jau simt dienas, taču, neskatoties uz pieaugošo starptautisko spiedienu, Kremlis, šķiet, negrasās viņu atbrīvot.

42 gadus vecais Sencovs atsakās no ēdiena kopš 14.maija, pieprasot, lai Krievija atbrīvo visus ukraiņu politieslodzītos. Viņš dzer tikai ūdeni, un viņa organismā nepieciešamās vielas ievada ar sistēmu.

Kā ziņo Sencova tuvinieki un cilvēktiesību aizstāvji, viņa veselības stāvoklis pēdējā laikā strauji pasliktinās.

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par "teroraktu plānošanu", un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.

Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis.

Otram šajā lietā notiesātajam ukraiņu aktīvistam Oleksandram Koļčenko tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu.

Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirti viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi.

Otrdien pie Krievijas vēstniecības Kijevā bija pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, lai paustu atbalstu Sencovam.

Uz viņu plakātiem rakstītie saukļi pieprasīja kinorežisora atbrīvošanu un palielināt starptautisko spiedienu, lai apturētu Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Čehijas kinematogrāfisti otrdien paziņoja, ka uzsāk badastreiku, solidarizējoties ar Sencovu. 

Solidaritātes badastreiks Čehijā tiks īstenots, ievērojot rotācijas principu, un tā pirmajā kārtā piedalīsies septiņi kinematogrāfisti.

"Mēs badastreiku īstenosim piecas dienas - sākot no šā rīta līdz 25.augustam," sacīja Čehijas Režisoru, scenāristu un dramaturgu apvienības pārstāvis Vīts Janečeks.

Uz augšu