S, 10.12.2022.

Tikmēr Indonēzijā: Vespa entuziasti savus motorollerus pārbūvē par Mad Max stila braucamajiem

TVNET
Tikmēr Indonēzijā: Vespa entuziasti savus motorollerus pārbūvē par Mad Max stila braucamajiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Ik gadu simtiem indonēziešu - jaunieši un vectēvi, skolēni un mehāniķi - pulcējas Javas salā, lai godinātu motorollerus Vespa.

Svinības ir visnotaļ īpatnējas, jo tajās redzams, ka daudzu Vespa entuziastu mīlestība ir savā ziņā ekstrēma, kā dēļ ne viens vien motorollers tiek pārbūvēts par metālisku monstru; par tādu braucamo, ko droši varētu izmantot Mad Max sērijas Holivudas filmu uzņemšanā.

Lai atrādītu savus veidojumus, simtiem indonēziešu ierodas Vespa festivālā Kediri, Javas austrumos. Šo veidojumu vidū ir gan rūpīgi restaurētas oriģinālās Vespa, gan par tankiem pārbūvēti rolleri ar tiem uzmontētām ložmetēja imitācijām, papildu riteņiem, dažādām dekorācijām.

Festivāla ietvaros notiekošajā konkursā var piedalīties tikai tādi braucamie, kam ir Vespa motors. Dizains un noformējums tikmēr ir joma, kur katrs var izpausties, kā prot, tiesa gan, vairums cenšas saglabāt noapaļoto Vespa priekšdaļas stilu, vēsta Reuters.

Kāds 43 gadus vecs vīrietis vārdā Pededs, kurš Vespa motorolleru pārbūvi veic kopš deviņdesmitajiem gadiem, saka, ka viņa motorolleram ir "jāstāsta stāsts". 

Foto: REUTERS/SCANPIX

"Man patīk dekorēt Vespas līdz neprātam, taču nepatīk izmantot atkritumus," sacījis Pededs, kura Vespu rotā pamatīgi bifeļa ragi no Sulavesi salas.

Indonēzijas Vespa festivāls Javas salā ir tikai viens no vairākiem šāda veida pasākumiem un ilgst trīs dienas.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu