Sencovu ieceļ par Parīzes goda pilsoni

FOTO: AP/Scanpix

Krievijā ieslodzītais ukraiņu režisors Oļehs Sencovs kļuvis par Parīzes goda pilsoni, pirmdien paziņoja pilsētas mērs Anna Idalgo.

Attiecīgu lēmumu vienbalsīgi atbalstīja vietējās pašvaldības padomes deputāti.

"Parīze vienmēr būs individuālo brīvību, izteiksmes brīvības un demokrātijas aizstāvju pusē," tviterī raksta Idalgo.

Pēc viņas teiktā, goda pilsonības piešķiršana Sencovam ir simbolisks solis, cerību solis.

Parīzē turpinās beztermiņa "ķēdes" badastreiks Sencova atbalstam. Solidaritāti ar viņu izteikuši aktīvisti, politiķi, mākslinieki. Ik pēc 24 stundām viņi nomaina viens otru akcijā pie Krievijas vēstniecības.

Oļegs Sencovs

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par "teroraktu plānošanu", un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.

Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis.

Otram šajā lietā notiesātajam ukraiņu aktīvistam Oleksandram Koļčenko tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu.

Ukraiņu režisors Oļehs Sencovs

FOTO: REUTERS/SCANPIX

Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirt viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi.

42 gadus vecais Sencovs atsakās no ēdiena kopš 14.maija, pieprasot, lai Krievija atbrīvo visus ukraiņu politieslodzītos. Viņš dzer tikai ūdeni un viņa organismā nepieciešamās vielas ievada ar sistēmu.

Uz augšu