VID kļūdās paziņojuma izsūtīšanā pašnodarbinātajiem

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) kļūdas dēļ izsūtījis elektroniskus paziņojumus par pašnodarbinātā deklarācijas iesniegšanu arī iedzīvotājiem, kuriem nav pašnodarbinātā statusa, aģentūrai LETA atzina VID Sabiedrisko attiecību daļā.

Dienestā norādīja, ka tā ir viena darbinieka pieļauta cilvēciska kļūda un turpmāka paziņojumu izsūtīšana patlaban ir apturēta. "Diemžēl daudzi to jau ir paspējuši saņemt. Nodokļu kontroles pārvalde uzskata, ka tā nav normāla situācija, tādēļ tiks lemts par atbildīgā darbinieka sodīšanu, kā arī tiks meklēti risinājumi, lai nākotnē novērstu šādas kļūdas," skaidroja VID.

Dienesta mājaslapā teikts, ka "šonedēļ esam uzsākuši Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) apziņot saimnieciskās darbības veicējus, lai atgādinātu par pašnodarbinātā ziņojuma iesniegšanu. Diemžēl, sūtot ziņojumus EDS, ir notikusi kļūda, un šie ziņojumi nosūtīti arī tām fiziskajām un juridiskajām personām, uz kurām tas neattiecas. Atvainojamies visiem, kuri nav saimnieciskās darbības veicēji, taču arī saņēmuši ziņu EDS. Satraukumam nav pamata, nekādai jūsu rīcībai nav jāseko".

Uz augšu