Londonā pasaules pirmizrādi piedzīvo Huawei Mate 20 sērijas jaunākie viedtālruņi

Huawei Mate 20 Pro

FOTO: Hannah McKay/REUTERS

Otrdien ekskluzīvā, globāla mēroga pasākumā Londonā tālruņu ražotājs Huawei prezentēja vairākas jaunas viedierīces, tai skaitā Huawei Mate 20 un Mate 20 Pro viedtālruņus. Tie aprīkoti ar pasaulē pirmo 7 nanometru mobilo mākslīgā intelekta (MI) čipsetu Kirin 980 ar duālo neironu procesoru, un vairākiem citiem jauniem risinājumiem, tai skaitā trīskāršo kameru ar Leica īpaši plata leņķa objektīvu un mākslīgā intelekta atbalstītām paplašinātās realitātes video uzņemšanas iespējām, SuperCharge uzlādes atbalstu ar 40W jaudu, bezvadu atgriezenisko uzlādi, kā arī uz Android 9.0 jeb Pie beta versijā balstītu EMUI 9.0 lietotāja saskarni.

„Huawei Mate 20 sērijas viedtālruņi ir radīti, lai kļūtu par uzticamu sabiedroto lietotāja ikdienas gaitās, sniedzot iespēju pilnībā izbaudīt visas iespējas, ko sniedz pasaule mums apkārt, apvienojot to ar augstāku intelektu, nepārspējamu baterijas ilgumu un jaudīgu kameras veiktspēju,” stāsta Huawei Consumer Business Group izpilddirektors Ričards Ju.

Vadošās tehnoloģijas un ļoti ilgs bateriju darbības laiks

Jaunajā 7 nanometru ražošanas tehnoloģijā izstrādātais Kirin 980 ietver 6,9 miljardus tranzistoru vienā kvadrātcentimetrā. Salīdzinājumā ar Kirin 970, jaunākais čipsets aprīkots ar centrālo procesoru, kas ir par 75% jaudīgāks nekā tā priekštecis, par 46% jaudīgāku grafisko procesoru un par 226% jaudīgāku neironu procesoru. Ievērojami uzlabota arī fizisko komponenšu efektivitāte: centrālais procesors ir par 58% efektīvāks nekā tā priekšgājējs, grafiskais procesors - par 178% efektīvāks, savukārt neironu procesors - par 182% efektīvāks nekā iepriekš.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Kirin 980 ir pasaulē pirmais komerciālais čipsets, kurā iestrādāti Cortex-A76 kodoli. Čipsets izstrādāts, izmantojot inovatīvu trīspakāpju uzbūvi, un tas sastāv no diviem lieliem, diviem vidējiem un četriem maziem kodoliem. Unikālā uzbūve ļauj centrālajam procesoram ļoti efektīvi sadalīt tālruņa resursus sarežģītu, vidēji sarežģītu un vienkāršu uzdevumu izpildei, nodrošinot neredzētu efektivitāti, uzlabojot čipseta veiktspēju un vienlaicīgi nodrošinot ilgāku baterijas darbības laiku. Tāpat Kirin 980 ir pirmais čipsets, kas aprīkots ar duālo neironu procesoru, nodrošinot vēl neredzētas mākslīgā intelekta iespējas, lai atbalstītu jebkuras mākslīgā intelekta lietotnes.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Huawei Mate 20 Pro tālrunis ir pirmais, kas atbalsta 4.5G LTE Cat. 21 standartu, ļaujot lietotājiem sasniegt lejupielādes ātrumu līdz pat 1.4 GB sekundē. Tāpat Mate 20 Pro viedtālrunis atbalsta pasaulē ātrāko Wi-Fi savienojumu, un tas ļauj lejupielādēt 2GB video materiālu vien 10 sekunžu laikā. Papildu tālrunis atbalsta dubultjoslas (L1+L5) GPS pozicionēšanas tehnoloģiju, savukārt MI GPS Satellite Selection tehnoloģija uzlabo pozicionēšanas precizitāti jebkādos apstākļos.

Papildu izcilajai veiktspējai, jaunie Mate 20 sērijas tālruņi piedāvā arī ievērojamus uzlabojumus baterijas darbības laika ziņā. Huawei Mate 20 Pro aprīkots ar 4200 mAh akumulatoru, un tas atbalsta 40W Huawei SuperCharge ātro uzlādi, kas var uzlādēt līdz 70% akumulatora 30 minūtēs. Ātrās uzlādes tehnoloģija ieguvusi TÜV drošības sertifikāciju.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Tāpat Huawei Mate 20 Pro atbalsta arī bezvadu uzlādi ar 15W Huawei Wireless Quick Charge, nozarē ātrāko bezvadu uzlādes risinājumu, kā arī Wireless Reverse Charge bezvadu atgriezenisko uzlādi, kas ļauj lietotājiem maksimāli izmantot ierīces ietilpīgās akumulatoru priekšrocības, dodot iespēju uzlādēt arī citas ierīces, kas atbalsta bezvadu uzlādi.

Matricas kameras sistēma

Balstoties uz Huawei P20 sērijas fotokameras sistēmu, Huawei papildināja Huawei Mate 20 ar jaudīgu papildinājumu – 16 mm Leica Ultra Wide Angle Lens. Tās plašāka perspektīva veido attēlam telpas un trīsdimensionāla efekta sajūtu. Jaunās kameras sistēma atbalsta arī makro attālumu, kas rada skaidrus objekta attēlus, kas atrodas līdz pat 2,5 cm attālumā no lēcas. Pievienotā ultra-platleņķa lēca un makro atbalsts papildina kameras sistēmas iespēju klāstu, padarot to par patiesi vispusīgu fotokameru, kas ir gatava uzņemt ikvienu darbību. Huawei Mate 20 Pro ir aprīkots ar 40 megapikseļu galveno kameru, 20 megapikseļu ultra-platleņķa kameru, kā arī 8 megapikseļu priekšējo telefoto kameru. Kopā trīs lēcas atbalsta plašu fokālo garumu klāstu (16-270 mm lēcas darbības ekvivelents), ļaujot tām sasniegt profesionālo fotokameru rezultātus.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Tāpat jaunajiem Mate 20 tālruņiem pieejams MI portreta video režīms. Izmantojot MI, Huawei Mate 20 viedtālruņi var atšķirt cilvēkus figūras un samazināt piesātinājumu krāsām ap tām, lai dramatiski izceltu attēlā redzamo personu. Savukārt MI Spotlight Reel funkcija identificē klipus ar kopīgu motīvu un automātiski izveido 10 sekunžu videoklipus, kas pilnībā izgatavoti no dažādiem ar tālruni uzņemtajiem foto.

Huawei Mate 20 Pro atbalsta 3D sejas atpazīšanas tehnoloģiju. Šī tehnoloģija ir spējīga ātri un droši atpazīt lietotāju 0,6 sekunžu laikā, kļūdu pieņemšanas koeficientam esot zemākam par 1/1 000 000. Izmantojot īpašu kameras atpazīšanas tehnoloģiju, tālrunis ir spējīgs atpazīt lietotāja seju, uzmanību pievēršot pat smalkākajām sejas īpatnībām.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

EMUI 9.0 saskarne lietošanas ērtībai

Jaunie Huawei Mate 20 sērijas tālruņiem ir EMUI 9.0 lietotāja saskarne, kas balstīta uz Android P, ar pašmācošiem MI algoritmiem, integrētu un detalizētu resursu sadales sistēmu un optimizētu Android vidi.

EMUI 9.0 saskarne iekļauj vienotu, ergonomisku dizainu un racionalizētu iestatījumu izvēlni. Jaunais žestu navigācijas atbalsts ļauj lietotājiem bezrūpīgi mijiedarboties ar ierīci, izmantojot tikai pieskaršanos un vilkšanu pa ekrānu. Tāpat saskarne piedāvā jaunas MI iespējas, kas ļauj Mate 20 sērijas tālruņiem veikt dažādus jaunus un uzlabot iepriekš redzētus uzdevumus, sākot no uzlabotas objektu atpazīšanas līdz ēdiena kaloriju uzskaitei. Savukārt izmantojot 3D reāllaika objektu modelēšanu lietotāji var izveidot jautrus digitālos tēlus, kam likt dejot vai komunicēt ar draugiem.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Viens no Huawei vienotās ekosistēmas stūrakmeņiem ir Huawei Share 3.0 tehnoloģija. Tā piedāvā revolucionārus uzlabojumus tālruņu savienojamības ziņā, ļaujot lietotājem dalīties ar failiem starp viedtālruņiem un datoriem inovatīvā, ērtā un ātrā veidā. Šī tehnoloģija pilnībā izmaina veidu, kā cilvēki var dalīties ar attēliem un video materiāliem, jo ļauj ar viena pieskāriena palīdzību izveidot savienojumu starp tālruni un datoru vēl vienkāršākai failu apmaiņai.

Futūristisks dizains

Huawei Mate 20 Pro viedtālruņiem ir izteiksmīgs FullView 6.39 collu displejs, kas savienojumā ar korpusa krāsojumu rada neatkārtojamu dizainu.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Pateicoties Huawei dizaineriem, kuri notvēruši dabas bagātīgās krāsas un elementus uz tālruņa virsmas, Huawei Mate 20 Pro ir pieejams piesātinātās krāsās – melnā, pusnakts zilā (Midnight Blue) un krēslas (Twilight) tonī. Ierīces korpuss veidots ar plūstošu izliekumu un dizainā nemanāmi iestrādātām šuvēm, tāpēc tālruni būs patīkami gan turēt rokās, gan uz to skatīties.

Jaunais, neredzētais matricveida kameru izvietojums piešķir Huawei Mate 20 sērijas tālruņiem izskatu, kas līdzīgs sporta auto priekšējiem lukturiem. Izkārtoti kvadrātveida matricā, viens sensora un trīs kameru izgriezumi ir iekļauti pulētā metāla rāmī, veidojot avangarda izskatu, kas ir gan drosmīgs, gan atšķirīgs.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Huawei Mate 20 tālruņu aizmugure ir teksturēta ar Huawei izstrādāto hiperoptisko dizainu, kas nodrošina drošu un patīkamu iegulšanu rokā. Teksturētā virsma ļauj ierīci vieglāk satvert un palīdz novērst pirkstu nospiedumu palikšanu uz korpusa, kas ļauj tālrunim saglabāt savu spodrināto izskatu pat tad, kad tas tiek nemitīgi lietots. Šāds dizains pieejams jauno ierīču pusnakts zilajiem (Midnight Blue) un smaragdzaļajiem (Emerald Green) modeļiem. Latvijā gan līdz ar glancēti melno un maiņkrāsas Twilight modeli, būs pieejams tikai Mate 20 Pro ar zilo korpusu. 

Pieejamība un cena

Jaunais Huawei Mate 20 Pro sērijas telefons būs pieejams Latvijā sākot no 17.oktobra, bet oficiāli pārdošanā tas nonāks 1. novembrī. Tālruņa ieteicamā pārdošanas cena ir 999 EUR, lai gan prezentācijā Ričards Ju minēja 1049 eiro.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Var piebilst, ka prezentācijā mobilo ierīču pasaulei tika pieteikts arī Huawei Mate 20 X ar 7,2 collu ekrānu un 5000 mAh bateriju. Taču arī šī ierīce, kas pamatā domāta cilvēkiem, kuri viedtālruni daudz izmanto, lai skatītos video un spēlētu spēles, Latvijā oficiāli netiks piedāvāta. Citiem vārdiem sakot, pie mums jāizvēlas starp Mate 20 Lite un Mate 20 Pro.

Uz augšu