"Facebook" vēsta, ka labāk spēj konstatēt noteikumu pārkāpumus (1)

LETA/AP
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/SCANPIX

Uzņēmums "Facebook" ceturtdien paziņoja, ka ir panācis progresu naida runas, grafiskās vardarbības un citu šā sociālā tīkla noteikumu pārkāpumu konstatēšanā pat pirms tam, kad lietotāji tos pamanījuši un par tiem ziņojuši.

"Facebook" pavēstīja, ka periodā no aprīļa līdz septembrim ir divkāršojis proaktīvi konstatētās naida runas daudzumu salīdzinājumā ar iepriekšējiem sešiem mēnešiem.

Panākumi tika minēti "Facebook" otrajā pusgada ziņojumā par šā sociālā tīkla kopienas standartu ieviešanu. Šie ziņojumi publicēti laikā, kad "Facebook" mēģina tikt galā ar aizvien jauniem izaicinājumiem – viltus ziņām, iejaukšanos vēlēšanās, naida runu, kūdīšanu uz vardarbību ASV, Mjanmā, Indijā un citur.

Uzņēmums arī paziņoja, ka no aprīļa līdz septembrim ir atspējojis vairāk nekā 1,5 miljardus viltus kontu salīdzinājumā ar 1,3 miljardiem iepriekšējā sešu mēnešu periodā. Lielākā daļa tā konstatēto viltus kontu bija finansiāli motivēti, nevis ar dezinformēšanas mērķi. "Facebook" ir apmēram 2,3 miljardi lietotāju.

"Facebook" ziņojums nāca klajā dienu pēc tam, kad laikraksts "The New York Times" publicēja plašu ziņojumu par to, kā "Facebook" pēdējos divos gados risinājis krīzes. Laikraksts apgalvoja, ka "Facebook" stratēģija šajā jomā ir "novilcināt, noliegt un novirzīt".

"Facebook" ceturtdien arī paziņoja, ka ir pārtraucis attiecības ar Vašingtonas sabiedrisko attiecību firmu "Definers", kuru, kā apgalvoja šis laikraksts, "Facebook" esot nolīdzis oponentu diskreditēšanai. "Facebook" vadītājs Marks Zakerbergs telefonsarunā ar reportieriem sacīja, ka esot uzzinājis par sava uzņēmuma attiecībām ar "Definers" tikai pēc "The New York Times" raksta izlasīšanas.

"Facebook" arī publicēja datus par savu cīņu pret bērnu pornogrāfiju, terorisma propagandu, mēstuļošanu un citām problēmām.

Uzņēmums arī plāno līdz nākamajam gadam izveidot neatkarīgu institūciju, kurā būtu iespējams pārsūdzēt lēmumus par noteikumus pārkāpjošu paziņojumu dzēšanu vai atstāšanu. Pašlaik šādas apelācijas "Facebook" izskata iekšējā kārtā.

Zakerbergs sacīja, ka neatkarīgās institūcijas izveidošana novērsīs "pārāk daudz lēmumu pieņemšanu" uzņēmuma iekšienē.

"Facebook" nodarbina tūkstošiem cilvēku, kas izskata paziņojumus, fotogrāfijas, videoierakstus un komentārus, meklējot noteikumu pārkāpumus. Pārkāpumi reizēm tiek konstatēti bez cilvēku līdzdalības, izmantojot mākslīgo intelektu.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu