Dombrovskis komentē Kariņa izredzes izveidot valdību

Valdis Dombrovskis

FOTO: AFP / Scanpix

Premjera amatam nominētā Krišjāņa Kariņa izredzes izveidot valdību šķiet labas, sacīja Kariņa partijas biedrs "Vienotībā" un kādreizējas premjers Valdis Dombrovskis.

Eiropas Komisijas viceprezidents Dombrovskis atzina, ka valdības veidošanas process Latvijā ir ievilcies, bijuši vairāki neveiksmīgi mēģinājumi izveidot koalīciju, tādēļ ir pozitīvi, ka Valsts prezidents ir nominējis jaunu premjera amata kandidātu.

"Es viņu [Kariņu] pazīstu kā konstruktīvu, uz sadarbību vērstu kolēģi, kurš šajā situācijā, kad tiek veidota piecu partiju koalīcija, ir ļoti svarīgi. Viens no premjera uzdevumiem būs atrast kopsaucējus un panākt vienošanās," norādīja Dombrovskis.

Viņš gan uzsvēra, ka šoreiz viedokli pauž kā bijušais premjers, nevis kā Eiropas Komisijas pārstāvis, jo komisija neiejaucas Eiropas Savienības dalībvalstu politiskajās norisēs.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt "Jaunās Vienotības" politiķi Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "KPV LV", "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK). Sākotnēji sarunās piedalījās arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), taču atsevišķu partiju "sarkano līniju" dēļ šīs sarunas netika turpinātas. Tātad opozīcija strādās parlamenta lielākā frakcija - "Saskaņa" un ZZS.

"Jaunā Vienotība" jaunajā valdībā bez premjera amata varētu vadīt Finanšu ministriju un Ārlietu ministriju, ministru amatiem virzot attiecīgi Jāni Reiru un Edgaru Rinkēviču.

"Attīstībai/Par!" lēmusi, ka aizsardzības ministra amatam piedāvās Arti Pabriku, kurš būs arī premjera biedrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam - Juri Pūci, bet veselības ministres amatam - Ilzi Viņķeli. VL-TB/LNNK uzskata, ka kultūras ministres pienākumus būtu jāturpina pildīt Dacei Melbārdei, bet zemkopības ministra amatam tiktu virzīts Kaspars Gerhards. Par parlamentāro sekretāru Zemkopības ministrijā varētu kļūt Jānis Grasbergs.

JKP izglītības un zinātnes ministra amatam virza deputāti Ilgu Šuplinsku, savukārt deputāte Anita Muižniece varētu ieņemt Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatu. Tieslietu ministra amatam JKP virzīja partijas līderi Jāni Bordānu, bet uz satiksmes ministra amatu - Tāli Linkaitu.

"KPV LV" iekšlietu ministra amatam virzīs Sandi Ģirģenu, ekonomikas ministra amatam - deputātu Didzi Šmitu, bet labklājības ministra amatam - parlamentārieti Ievu Krapāni.

Uz augšu