Mēslošanas līdzekļu apriti uzraudzīs stingrāk

FOTO: Pixabay

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā, lai stingrāk uzraudzītu vairāku mēslošanas līdzekļu apriti,  informē Saeimas Preses dienests.

Likuma grozījumi paredz stingrāk uzraudzīt tādu mēslošanas līdzekļu apriti, kuri var tikt izmantoti ne tikai dārza un siltumnīcu mēslošanai, bet arī sprāgstvielu izgatavošanai.

Mēslošanas līdzekļus - kālija nitrātu, nātrija nitrātu, kalcija nitrātu, kalcija amonija nitrātu un amonija nitrātu ar augstu slāpekļa saturu - var izmantot ne tikai augu mēslošanai, bet arī ļaunprātīgos nolūkos.

Šo iemeslu dēļ ir nepieciešams nodrošināt to izsekojamību, uzskaitot tirdzniecības vietu faktiskās adreses, kā arī iztirgoto daudzumu, skaidrots likumprojekta anotācijā. Patlaban likums regulē tikai amonija nitrāta ar augstu slāpekļa saturu uzskaiti tirdzniecības vietās.

Likumprojekts paredz noteikt, ka pirms iepriekšminēto mēslošanas līdzekļu tirdzniecības sākšanas Valsts augu aizsardzības dienestā jāiesniedz tirdzniecības vietas faktiskā adrese, kā arī tas jāinformē gadījumā, ja mainīta tirdzniecības vieta. Tāpat tirgotājam katru gadu līdz 31.janvārim jāinformē dienests par iepriekš minēto mēslošanas līdzekļu pārdoto apjomu.

Plānots, ka dokumenti par pārdoto kālija nitrātu, nātrija nitrātu, kalcija nitrātu, kalcija amonija nitrātu un mēslošanas līdzekli, kurā amonija nitrāta slāpekļa saturs ir 16% vai vairāk no mēslošanas līdzekļa masas, būs jāglabā piecus gadus.

Tāpat likumprojektā precizēti nosacījumi, kad tiek anulēta tirgotāja reģistrācijas apliecība.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

Uz augšu
Back