NVA mājaslapā izveido īpašu sadaļu tiem, kuri plāno no ārzemēm atgriezties Latvijā

FOTO: Reuters / Scanpix

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā izveidota sadaļa "Ja vēlies atgriezties Latvijā", kurā apkopota noderīga informācija Latvijas valstspiederīgajiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno vai apsver iespējas atgriezties Latvijā, aģentūru LETA informēja NVA.

NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne norādīja, ka, pirms pieņemt lēmumu atgriezties Latvijā, cilvēkiem jāzina, kas viņus sagaida - kāda situācija ir darba tirgū, kā viņi var realizēt savas profesionālās zināšanas un prasmes, kādas vakances un algas piedāvā darba devēji, kādi ir dzīves un sadzīves apstākļi.

Štašāne uzskata, ka aicināt atgriezties Latvijā ir liela atbildība, jo, lai cilvēki atgrieztos, viņiem ir jābūt pārliecībai par savu nākotni dzimtenē. "Latvijas valsts piederīgie, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, vienmēr ir bijuši NVA uzmanības lokā. Mūsu mērķis - informēt tautiešus ārvalstīs, lai viņi būtu zinoši par situāciju nodarbinātības jomā," sacīja NVA pārstāve.

Pēc viņas domām, nozīmīga loma ir arī citu valsts institūciju, pašvaldību, nevalstisko organizāciju, diasporu organizāciju, uzņēmējdarbības sektora un sabiedrības kopumā atbalstam. "Sadarbojoties ar citām mūsu valsts institūcijām, pašvaldībām, darba devējiem, vēstniecībām un latviešu kopienām Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Zviedrijā un citās valstīs, esam rīkojuši un rīkosim arī turpmāk īpašus informatīvos pasākumus, lai Latvijas valsts piederīgos ārvalstīs klātienē informētu par situāciju un pieprasījumu Latvijas darba tirgū, iespējām un valsts atbalstu tiem, kas vēlas atgriezties un strādāt Latvijā," skaidroja Štašāne.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi, lai noderīgā informācija par valsts atbalstu būtu pieejama jebkurā diennakts laikā un jebkurā pasaules valstī, tāpēc NVA nolēma šādu informāciju apkopot un ievietot vienuviet, izveidojot NVA mājaslapā īpašu sadaļu ar vairākām apakšsadaļām.

Jaunajā NVA tīmekļvietnes sadaļā "Ja vēlies atgriezties Latvijā" tiek piedāvāta informācija par NVA un Eiropas darba mobilitātes portāla (EURES) atbalstu remigrācijas jautājumos, NVA EURES konsultantu darba laikiem un kontaktiem, NVA e-pakalpojumiem, NVA reģistrētajām vakancēm, NVA CV un vakanču portāla iespējām. Tāpat šajā sadaļā atrodami vairāki bukleti un informatīvie materiāli, tostarp par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, noskatāma video instrukcija "Kā pieteikties vakancei NVA CV un vakanču portālā", izlasāmas atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem EURES konsultantiem, ievietotas saites uz citu noderīgu Latvijas institūciju un organizāciju tīmekļvietnēm.

Uz augšu
Back