Pieaudzis "Lattelecom" grupas apgrozījums; uzņēmums gatavojas nosaukuma maiņai

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Telekomunikāciju uzņēmuma "Lattelecom" konsolidētais apgrozījums pērn bija 212 miljoni eiro, kas ir par 16 miljoniem eiro jeb 8% vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt tā konsolidētā peļņa - 42 miljoni eiro, pirmdien žurnālistus informēja "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, atsaucoties uz uzņēmuma konsolidētajiem neauditētajiem datiem.

"Lattelecom" grupas apgrozījums 2017.gadā bija 195,67 miljoni eiro, savukārt tā peļņa - 40,7 miljoni eiro. Tostarp pērn EBITDA, kas ir peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas, sasniedza 67,9 miljonus eiro.

"Lattelecom" grupas uzņēmumi pērn valstij nodokļos nomaksāja kopumā 46 miljonus eiro. Savukārt kopējais investīciju apmērs "Lattelecom" grupā aizvadītajā gadā sasniedza 27,2 miljonus eiro.

"Lattelecom" grupas peļņa - 42 miljoni eiro - tiks izmaksāta dividendēs uzņēmuma akcionāriem - Latvijas valstij un "Telia Company".

Gulbis uzsvēra, ka "Lattelecom" apgrozījums ir palielinājies visiem uzņēmuma darbības virzieniem - datu centru pakalpojumiem, tehnikas mazumtirdzniecībai, reklāmas izvietošanai, mākoņpakalpojumiem, drošības risinājumiem un televīzijas pakalpojumiem. Straujākais ieņēmumu pieaugums 2018.gadā vērojams jaunajās biznesa līnijās, tai skaitā mākoņpakalpojumu (+109%) un drošības risinājumu (+113%) jomā. Tāpat būtisks pieaugums vērojams arī citos pakalpojumos, piemēram, mazumtirdzniecībā (+33%), datu centru nodrošināšanā (+25%), reklāmas biznesā (+22%). Aizvadītajā gadā uzņēmums turpināja palielinār arī elektrības tirgus daļas par 8%.

Gulbis aģentūrai LETA atklāja, ka, 1.aprīlī mainot uzņēmuma nosaukumu uz "tet", plāno nākotnē palielināt gan apgrozījumu un peļņu, gan eksportu. Gulbis atzīmēja, ka, līdz ar nosaukumu maiņu, arī uzņēmums mainīs savu stratēģiju. "Mēs izveidojam trīs pakalpojumu ekosistēmas - darbs, mājas, dati - kas būs klientu redzamā puse, bet neredzamajā pusē - kompānijas struktūrā - kompānija mainīs darba specifiku un informāciju tehnoloģiju (IT) sistēmas, ar kurām varēsim izveidot ātrāk un efektīvāk jaunus produktus, kā arī varētu ātrāk reaģēt uz tirgus pārmaiņām," teica Gulbis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka nākotnē "Lattelecom" ar jauno nosaukumu "tet" turpinās attīstību esošajās eksportvalstīs - Igaunijā, Lietuvā un Ukrainā.

Savukārt "Lattelecom" korporatīvās attīstības direktors Krists Avots atzīmēja, ka nākotnē "Lattelecom" turpinās digitālo attīstību, investējot tajā 12 miljonus eiro līdz 2021.gadam. Viņš skaidroja, ka nākotnes mērķos ietilpst veidot lielo datu apstrādes tehnoloģijas, mašīnmācīšanās tehnoloģijas un datu noliktavas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šī gada pavasarī "Lattelecom" mainīs nosaukumu un zīmolu uz "tet".

Gulbis iepriekš sacīja, ka "tet" ir zīmols, kas patlaban nodrošina elektrības biznesu, bet tagad "ar jaunu enerģiju tas būs jaunais tehnoloģiju zīmols, kas turpinās attīstīties ārvalstu tirgos".

Viņš papildināja, ka līdz ar nosaukumu maiņa, mainīsies arī paša uzņēmuma darba organizācija un turpmākā attīstība. Gulbis atzīmēja, ka zem nosaukuma "tet" būs divi pamatvirzienu zīmoli - "tet" būs atpazīstams arī kā tehnoloģiju zīmols, bet "Helio" kā izklaides zīmols.

Tāpat ziņots, ka "Lattelecom" konsolidētais apgrozījums 2017.gadā bija 195,67 miljoni eiro, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt koncerna peļņa palielinājās par 26,4%, sasniedzot 40,7 miljonus eiro.

"Lattelecom" pieder valstij Privatizācijas aģentūras personā (51%) un Dānijā reģistrētajam "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Lattelecom" grupā ir uzņēmumi "Lattelecom", "TET", "Citrus Solutions", "Lattelecom Technology", "Helio Media" un "Baltijas datoru akadēmija". "Lattelecom" pieder 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" daļu.

Uz augšu
Back