Sabiedrībā iecienītas personības atklāj harmoniska dzīvesveida noslēpumu

FOTO: Facebook/Instagram/Stockmann publicitātes attēli

Sakārtota ikdienas dzīve ikvienam nāk personīgas pieredzes un prakses rezultātā. Lai rastu harmoniju starp savu dinamisko ikdienu, darbu, pienākumiem, mājas dzīvi un bērnu audzināšanu un vēl atrastu laiku sev, universālveikals Stockmann aicināja sabiedrībā zināmas personības atklāt savus ieteikumus un ieradumus sava ritma veidošanā.

Sešas iedvesmojošas slavenības - TV personības Dagmāra Legante un Maija Rozīte, māksliniece Ieva Bondare, žurnāla Pastaiga skaistuma redaktore Una Ulme, plānotāja Cloudberries veidotāja Linda Ķuze un šefpavārs, restorāna īpašnieks Lauris Aleksejevs dalījās savos sabalansēta dzīves veida noslēpumos, kā galveno izceļot prioritāšu plānošanu, noteiktus personīgos rituālus, iepirkšanās paradumus, maltīšu gatavošanas pamatprincipus, sevis lutināšanu un ģimenes notikumus.

Moderna, sakārtota un tīra vide svarīga, lai justos labi

Ieva Bondare, gleznotāja, trīs bērnu mamma, stāsta, ka vienota ritma atrašanai nepieciešama rūpīga plānošana. “Lai justos labi, man ir svarīga kustība, un, tā kā man nav raksturīgi ilgstoši sēdēt, tad lielākā dienas daļa norit, pārvietojoties kājām raitā solī – tas man ir svarīgi, lai nezaudētu možumu un nekavētu savlaicīgi ieplānotos darbus.”

Ieva uzsver, ka lai justos labi, viņai ir svarīga moderna, sakārtota un tīra vide.

“Uzklāt skaistu galdautu, uzlikt salvetes, saskaņot ar gadalaikiem un svētkiem – skaistā vidē jūtos ļoti labi, un es ticu, ka ģimenes tradīcijas un ieradumus pārmantos arī mani bērni.

Kā māksliniece mīlu krāsas un faktūras, un tas mani uzlādē, tādēļ būtiskas ir pat nelielas detaļas un pārmaiņas, lai būtu skaistāka vide – jauna vāze vai trauks, svaigi ziedi vai augs.” Ieva stāsta, ka atliek tikai nomainīt salvetes vai dvielīti virtuvē, un māja līdz ar vides nomaiņu iegūst svaigu izskatu. “Man jau kopš bērnības patika ieviest pārmaiņas, tādēļ tolaik pie esošajām iespējām dīvāna pārbīdīšana vai spilvendrānas nomaiņa bija vērā ņemams notikums.” Arī grāmatas ir būtisks elements Ievas mājās. Māksliniece uzsver, ka iedvesmojas no apkārtējās vides, stila un skaistuma, savukārt vēl kāds no nozīmīgiem enerģijas un iedvesmas avotiem ir apkārtējie notikumi un labi, patīkami cilvēki.

FOTO: Instagram/Ieva Bondare

Mājīguma sajūta sniedz harmoniju starp darbu un ģimeni

Linda Ķuze, iecienītā laika plānotāja Cloudberry veidotāja, drīz jau divu bērnu mamma, stāsta, ka šobrīd viņas ikdiena ir ļoti dinamiska, it īpaši pagājušā gada nogalē, tādēļ rutīnu kā jēdzienu nepazīst. “Atrast harmoniju starp darbu un ģimeni ir mans lielākais mērķis, jo esmu ļoti azartiska un dažkārt varu aizrauties darbos, no kā, protams, cieš ģimenes laiks. Jau sen esmu sapratusi, ka termins ”nav laika” ir nekorekts un patiesībā ir runa par mūsu katra prioritātēm.”

Linda uzsver, ka viņai ļoti svarīga ir mājīguma sajūta, kas saistās ar iekurinātu kamīnu, skaistu melodiju, smaržīgām svecēm, tīru vidi, pašgatavotām vakariņām, glīti saklātu galdu, svaigi grieztiem sezonas ziediem un, protams, ar visu ģimeni mājās.

Veselīgie paradumi ir iknedēļas jogas nodarbības un baseina apmeklēšana, ikdienas iedvesmas žurnāla rakstīšana, meditācija, ieklausīšanās savās sajūtās un, protams, pašas plānotāja aizpildīšana. “Gada nogale bija ļoti saspringta un maz laika atlika sevis palutināšanai un fitnesa aktivitātēm, kuras man sagādā lielu prieku, taču nu jau esmu atpakaļ ikdienas režīmā un katru nedēļu atvēlu laiku arī fiziskajām un garīgajām aktivitātēm,” piebilst Linda. Rūpes par ģimeni sākas no ikdienas niekiem — pankūku rīta vai gardas kafijas pagatavošanas vīram, līdzņemšanai mašīnā, līdz pat kopīgām aktivitātēm un pasākumiem, kas iepriecina ģimeni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Linda (@lindakuze) on

Kvalitatīvs un universāls apģērbs, kas kalpos ilgi

Dagmāra Legante, TV šova Supernova vadītāja, raidījumu un pasākumu vadītāja un četru bērnu mamma uzsver, ka viņas dienas ritms varētu tikt dēvēts par visnotaļ haotisku, jo darba dienas ir saistītas ar individuāliem pasūtījumiem un projektiem, tādēļ nereti strādāt

sanāk arī brīvdienās vai vēlos vakaros. “Tāpēc sev un citiem man izplānots neliels dienas grafiks – darba tikšanās varu sākt no rīta, kad bērni jau ir skolā, savukārt visas tikšanās, filmēšanas un fotogrāfēšanas darbus noslēdzu pēcpusdienā, kad atkal ir bērnu izņemšana no skolām un dārziņiem, vešana uz pulciņiem, kam seko vakariņas, pasaciņas un miega rituāli.” Stāsta Dagmāra. “Realitātē 80% gadījumos spēju šajā grafikā iekļauties un atrast laiku veltīšanai sev, un tas attiecas arī uz apģērba iegādi.

Tāpēc esmu sapratusi, ka labāk ir nopirkt kaut ko kvalitatīvu, kas kalpos ilgāk, un universālu par pievilcīgākām cenām, lai varētu valkāt ilglaicīgi un saskaņot ar jau esošo garderobi, atrodot odziņas savai garderobei, kuras būs iespēja valkāt un kombinēt vairākas sezonas. Izvairos piepildīt skapi ar tā saucamajiem ”modes kliedzieniem””. 

Dagmāra iesaka veltīt sev kaut vai vienu stundu dienas laikā – tas vienkārši ir jāieplāno, jāatrod un aizbildināšanas ar laika trūkumu sev visbiežāk ir atruna. “Sevi ir jāciena un jāsaprot, ka viss, ko mēs sev neizdarām, mums atspēlēsies. Nepareizs uzturs – veselībā un izskatā, nesportošana – ķermeņa izskatā, laiks, ko nepavadām ar mīļajiem - dumpīgos bērnos un neapmierinātā dzīvesbiedrā. Savukārt laiks, ko neatrodam sev, padarīs mūs neapmierinātus,” viņa dalās pārdomās. Savukārt ikdienā Dagmārai ir svarīga kopā būšana, un pat, ja bieži nesanāk visiem būt laikā mājās, ģimene cenšas, lai viena ēdienreize būtu visiem kopā. “Silts, kvalitatīvs ēdiens, kas pasniegts uz skaistiem, kaut vienkāršiem traukiem, un ēdienreize sagādā prieku visiem,” Dagmāra piebilst.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Legante Dagmāra (@dadalove) on

Sevis lutināšana un skaistuma rituāli

Una Ulme, žurnāla Pastaiga skaistuma redaktore uzsver, ka skaistumkopšanas rituāli sievietei ir vislabākā lutināšana – ikdienas rituāli, kas sākas ar ādas attīrīšanu un atsvaidzināšanu, un atbilstošu sejas kopšanas produktu izvēli, kas vienlaikus veic aizsargājošu funkciju, lai āda nezaudētu mitrumu un tiktu pasargāta no ārējās vides ietekmes. Savukārt vakaros pēc dekoratīvās kosmētikas noņemšanas Una aicina lutināt ādu ar aktīvo vielu un vitamīnu bagātinātiem serumiem, ko ikviena ādas tipam piemeklēs u/v Stockmann profesionālās konsultantes. “Tā kā ādas atjaunošanās procesi naktī notiek daudz aktīvāk, šāds vakara rituāls ir nenovērtējams, lai no rīta pamostos ar svaigu un skaistu sejas ādu,” viņa piebilst.

Žurnāla Pastaiga skaistuma redaktore Una Ulme

FOTO: Stockmann publicitātes foto

Unas ieteikumiem pievienojas Maija Rozīte, Radio un TV programmu vadītāja, divu bērnu mamma: “Skaistuma un labsajūtas rituāli iedvesmo mani būt labai visās dzīves lomās,” viņa stāsta. “Mans katras dienas ritms ir pietiekami spraigs, un tāpēc visa izdošanās pamatā ir laika un loģistikas plānošana. Iespējams, daudziem tas izklausās kā vergošana un pakļaušanās plāniem un rāmjiem, taču es, kā strādājoša, aktīva mamma, jau sen esmu sapratusi, ka vienkārši esmu plānotāja tips, un iespēja visu pagūt, rūpīgi saliekot visas lietas pa plauktiem, rada man nepieciešamo komforta un miera sajūtu. Tikai tad ir iespējams paspēt visu – gan pavadīt laiku ar ģimeni, veltīt laiku darbam, mājas un virtuves rūpēm, kā arī pievērsties sev, kas ir panākumu un izdošanās atslēga, lai cik egoistiski tas kādam šķiet.”

Maija stāsta, ka laiks sev viņai nozīmē sportošanu, satikšanos ar draudzenēm, kino, teātri, koncertus, ceļojumus, skaistumkopšanas procedūras un pat vienkāršu pavizināšanos mašīnā - vienatnē un ar savu mūziku, pagrieztu uz pašu skaļāko!

“Mana pārliecība ir, ka tikai tad, kad varam atļauties šīs savas sievišķīgās lietiņas un darīšanas, pietiek spēka un iedvesmas būt labai visās citās dzīves lomās!” 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Maija Rozīte - Krištopane (@maijarozite) on

Veidojot produktu un maltīšu sagatavju sarakstu, ietaupu laiku un atviegloju iepirkšanās procesu

Lauris Aleksejevs, šefpavārs un restorāna 36. līnija īpašnieks, iecienītu TV raidījumu vadītājs atklāj, “Mana ikdiena no ierastā darba laika atšķiras ar to, ka rīta stundas ir pakārtotas mājas darbiem, ģimenes rituāliem un bērnu sagatavošanai skolas dienai. Pēc tam seko iecienīto brokastu – auzu pārslu apliešana ar karstu ūdeni, un, kamēr graudi uzbriest, tikmēr man ir pusotra stunda laika, lai izietu pastaigā ar suni pa mežu.” Lauris ļauj ieskatīīties savā ikdienā. “Savukārt, sākot no agra pavasara līdz vēlam rudenim, cenšos arī nopeldēties Lielupē – vismaz ielīst aukstajā ūdenī un atsvaidzināties, jo tas spēcina imunitāti un sniedz enerģijas lādiņu turpmākajai dienai."

Plānojot maltītes mājās, Lauris aicina ievērot savu daudzu gadu laikā rasto pieredzi – nepirkt vairāk, nekā spēj apēst.

“Tā ir māksla nepirkt nevajadzīgi daudz, tādēļ ēdienu iegādājamies divām dienām uz priekšu, neapmeklējot pārtikas veikalu biežāk.” Kā lielisku plānošanas veidu Lauris iesaka pierakstīt – kādus produktus kurai dienai iegādāties pagatavošanai mājās, tādējādi veidojot produktu un sagatavju sarakstu.

Savukārt vienmēr ledusskapī glabāt nepieciešamo minimumu jeb produktus, kuriem noteikti mūsu mājās vienmēr jābūt – citrons, sinepes un mārrutki, biezpiens, garšvielas un ingvers.

Lauris skaidro, ka, dzīves intensitātei palielinoties, ēdiena pagatavošanai nevaram atļauties veltīt tik daudz laika kā agrākos laikos.Tādēļ mūsdienīgi lielveikali, ar profesionālu meistaru komandu, piedāvā dažādus risinājumus, piedāvājot atvieglot ēdiena gatavošanas procesu un nodrošinot, lai ikdienas maltīte būtu vienlīdz kvalitatīva, garšīga, veselīga un no svaigākajiem produktiem.

Šefpavārs un restorāna 36. līnija īpašnieks Lauris Aleksejevs

FOTO: Stockmann publicitātes foto

Uz augšu