Līdzšinējo tiesību saglabāšanai Latvijā dzīvojošajiem Lielbritānijas pilsoņiem būs jāreģistrējas

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Reuters/AFP/AP/EPA/Scanpix

 Valdība šodien atbalstīja ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" saistītos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz, ka Latvijā dzīvojošajiem Lielbritānijas pilsoņiem būs jāreģistrējas, lai saglabātu līdzšinējās tiesības.

Grozījumi paredz noteikt kārtību, kādā Latvija turpmāk varēs uzturēties tie Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kas līdz 2019.gada 29.martam likumīgi uzturējušies Latvijā.

Valdībā atbalstītais likumprojekts nosaka kārtību, kādā tie Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kas jau patlaban likumīgi uzturas Latvijā, varēs saņemt jaunus uzturēšanās tiesības apliecinošus dokumentus. Lai to izdarītu, ir noteikts pārejas periods līdz 2020.gada 31.decembrim, kura laikā Lielbritānijas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem būs iespēja reģistrēties un saglabāt tiesības, kādas bija spēkā, Lielbritānijai esot vienai no ES dalībvalstīm.

Iecerēts, ka tiesiskais regulējums atvieglos administratīvo slogu tiem Lielbritānijas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kas līdz 2019.gada 29.martam likumīgi uzturējušies Latvijā. Viņiem tiks nosūtīta personīga vēstule, kurā tiks izskaidrota uzturēšanās tiesību pārreģistrācijas procedūra, norādīts termiņš, kādā šī pārreģistrācija ir jāveic, kā arī sekas, kādas iestāsies, ja pārreģistrācija netiks veikta.

Latvijā dzīvo aptuveni 1200 Lielbritānijas pilsoņu un viņu ģimenes locekļu.

Uz augšu