Sv, 25.09.2022.

Mobilo sakaru operators BITE novēro rekordlielu interesi par jaunajiem Samsung Galaxy S10

TVNET Auto
Mobilo sakaru operators BITE novēro rekordlielu interesi par jaunajiem Samsung Galaxy S10
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Publicitātes foto

Jau nedēļu Latvijā iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties “Samsung” jaunos “S” sērijas viedtālruņus “Galaxy S10”, “Galaxy S10+” un “Galaxy s10e”. Pirmo trīs dienu laikā rezervēto ierīču skaits ir par 560% augstāks nekā iepriekšējās “S” sērijas viedtālruņu – “Galaxy S9” un “Galaxy S9+” – iepriekšpārdošanas pirmajās trīs dienās rezervēto ierīču skaits, liecina mobilo sakaru operatora BITE dati. Īpaši pieprasīts ir “Galaxy S10+” modelis – šīs ierīces veido vairāk nekā pusi jeb 59% rezervāciju

Tieši “Galaxy S10+” tiek uzskatīts par jaudīgāko no “Samsung” jaunajiem viedtālruņiem, jo tam ir līdz šim lielākā iebūvētā atmiņa mobilo telefonu vēsturē – 1TB jeb 1024GB.

“Mūsdienās informācijas apjoms, kas tiek uzglabāts viedtālruņos, aizvien palielinās, tāpēc būtiska nozīme tiek piešķirta ne vien to veiktspējai, bet arī iebūvētajai atmiņai. Lai gan lietotāji šobrīd dod priekšroku “Galaxy S10+” viedtālrunim ar atmiņas ietilpību 128GB, BITĒ ir rezervētas arī vairākas šī modeļa ierīces ar 1TB iebūvēto atmiņu,” atklāj BITES Loģistikas un ierīču nodaļas vadītājs Roberts Birnbaums.

Jāuzsver, ka “Galaxy S10+” ir paredzēta iespēja pievienot arī papildu atmiņas karti līdz pat 512GB apmērā, kas atmiņas ietilpības ziņā padara šo ierīci par absolūtu tirgus līderi un varētu būtiski mainīt viedtālruņu lietošanas paradumus. Bet vai pasaule ir gatava viedtālrunim ar tik lielu atmiņu?

>>Samsung atklāj jaunos S10 sērijas viedtālruņus

Aprēķināts, ka ar 1TB atmiņas kartē var ierakstīt aptuveni 1 miljonu standarta izšķirtspējas digitālu attēlu vai 340 HD kvalitātes mākslas filmas. Salīdzināšanai var minēt, ka pasaulē pirmā viedtālruņa prototipa “IBM Simon Personal Communicator”, kas tika prezentēts 1994.gadā, iebūvētās atmiņas ietilpība bija 1 miljonu reižu mazāka – 1MB. Pirmo “Samsung” viedtālruņu iebūvētās atmiņas ietilpība bija 128MB, savukārt “Apple” viedtālruņu segmentā startēja ar ierīcēm, kuru iebūvētās atmiņas apjoms bija no 4GB.

Foto: Publicitātes foto

“Ja ar 1MB pietiek, lai saglabātu ierīcē vienu standarta izmēra fotogrāfiju un vairākas īsziņas, ar 128MB var paveikt nedaudz vairāk. Taču mūsdienu vidējam aritmētiskajam lietotājam ar to nepietiek. Iemesls? Attīstoties tehnoloģijām, mūsu mobilo sakaru lietošanas paradumi mainās. Piemēram, viedtālrunis ir faktiski aizstājis fotoaparātu. Tajā aizvien biežāk tiek lejupielādēts video saturs – filmas, mūzikas klipi, reportāžas utt. Savukārt telefonsarunas un īsziņas nereti tiek aizstātas ar audio, foto un pat video paziņojumiem,” skaidro R. Birnbaums.

Lai nodrošinātu lietotājiem iespēju iegūt ar viedtālruņa palīdzību augstākās kvalitātes audio, foto un video failus, ierīču funkcionalitāte, piemēram, kameru kvalitāte, tiek nepārtraukti uzlabota. Tas būtiski palielina šo failu “svaru”, noslogojot viedtālruņa atmiņu. Tāpēc viedtālruņu iebūvētā atmiņa tiek nepārtraukti palielināta. Šobrīd tirgū visbiežāk sastopamas ierīces, kuru iebūvētās atmiņas ietilpība 64GB un 128GB.

Foto: Publicitātes foto

Atsevišķu ražotāju, piemēram, “Apple” un “Huawei”, jaunākie modeļi pieejami arī ar 256GB un 512GB iebūvēto atmiņu. Tie līdz šim bija arī “Samsung” viedtālruņu iebūvētās atmiņas “griesti”. Taču ar “Galaxy S10+” šis ražotājs ir uzsācis jaunu digitālo ēru, kas varētu būtiski ietekmēt viedtālruņu lietošanas paradumus. Proti, palielinoties ārējai atmiņai, šīs ierīces varētu kļūt par primārajiem datu nesējiem un galveno kanālu digitālā satura baudīšanai, tā vēl vairāk pārņemot datoru un televizoru funkcijas.

“Lai arī BITĒ pieprasītāko viedtālruņu vidū ir ierīces ar 64GB iebūvēto atmiņu, esam novērojuši, ka mūsu klienti nereti iegādājas savām ierīcēm ārējās atmiņas kartes, kas liek domāt, ka ar šo datu apjomu viņiem ikdienā nepietiek. Tāpēc “Samsung” lēmums radīt viedtālruni ar 1TB iebūvēto atmiņu ir ļoti tālredzīgs. Esmu pārliecināts, ka aktīvie lietotāji, piemēram, uzņēmēji un ceļotāji, kuri lielu daļu datu glabā tā dēvētajos mākoņu serveros, novērtēs iespējas, ko sniedz “Galaxy S10+” iebūvētā atmiņa, bet citi ražotāji jau itin drīz sekos šim “Samsung” piemēram,” norāda R.Birnbaums.

Foto: Publicitātes foto

Viņš arī atklāj interesantu faktu saistībā ar ārējās atmiņas kartēm. Proti, to ietilpība, līdzīgi kā viedtālruņu iebūvētās atmiņas ietilpība gadu gaitā ir ievērojami mainījusies. Mainījušās ir arī to cenas. Piemēram, ja 2003.gadā ārējās atmiņas karte micro SDHC ar ietilpību 128MB maksāja veselu bagātību – aptuveni 50 EUR, šodien par šādu cenu var iegādāties ārējās atmiņas karti ar ietilpību 256GB vai pat viedtālruni ar iebūvēto atmiņu 8GB.

Tāpat uzņēmuma pārstāvis piebilst, ka rekordlielā iebūvētā atmiņa nav vienīgā jaunā “Galaxy S10+” priekšrocība. Šo viedtālruni raksturo arī ļoti augstas kvalitātes trīs lēcu kamera, bezgalīgs 6,4 collu QHD kvalitātes super AMOLED ekrāns, jaudīgs Exynos 9820 procesors, kā arī bezvadu uzlādes funkcija un ultraskaņas pirkstu nospiedumu lasītājs. Minētās funkcijas iestrādātas arī “Galaxy S10”.

Foto: Publicitātes foto
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu