Nosvinēta "Gmail" dibināšanas 15. gadadiena

FOTO: AP/Scanpix

2004. gada 1. aprīlī dienasgaismu ieraudzīja jauns “Google” projekts - “Gmail”. Tas nebija 1. aprīļa joks, jo 15 gadu laikā kopš tā dibināšanas “Google” elektroniskā pasta sistēma ir ievērojami mainījusi interneta pasta sūtījumu sistēmu visā pasaulē.

Kā vēsta “Engadget.com”, “Gmail” sākotnēji nebija pieejams ikvienam interesentam. Digitālo pastkastīti “Google” paspārnē varēja izveidot vien cilvēki ar ielūgumiem. Citos interneta servisos radās savdabīgs bizness – tirgošanās ar “Gmail” ielūgumiem un pat epasta kastītēm.

Šāda sistēma pastāvēja līdz 2007. gadam, kad “Gmail” sāka piedāvāt reģistrāciju ikvienam interesentam. Tajā laikā pastāvēja vairāki globāli spēlētāji, kā “Hotmail” un “Yahoo Mail”, taču “Gmail” piedāvāja ko nebijušu – vienu gigabaitu brīvās atmiņas. Mūsdienās šāds atmiņas apjoms liekas niecīgs, jo katram “Gmail” lietotājam tiek piedāvāti 15 gigabaiti brīvās vietas ar iespēju iegādāties vairāk. Tieši tāpēc viena no “Gmail”  priekšrocībām bija tā, ka epasta lietotājam vairs nebija jādomā par to, ka kādā brīdī aptrūksies vietas sūtījumiem.

Tas, kas vēl uzrunāja “Google” epasta lietotājus, bija arī citas priekšrocības, piemēram, sarakstes skats, iespēja meklēt ziņojumus, kā arī nosūtīt līdz 25 megabaitiem lielus pielikumus. Pateicoties īpašai “Java script” tehnoloģijai, epasts atjaunojās automātiski.

Mūsdienās “Gmail” iespējas ir arvien vairāk pieaugušas. Ņemot vērā, ka kompānija “Google” izstrādā arī sistēmu “Android”, kas ir lielā daļa viedtālruņu, “Gmail” ieņem svarīgu lomu cilvēku ikdienas dzīvē. Arī paša elektroniskā pasta servisa izstrādātāji norāda, ka 15 gados ir noiets garš ceļš uz priekšu, taču apstāties neviens nedomā - “Gmail” arī nākotnē tiks ievērojami attīstīts.

Uz augšu