„Saskaņai” un ZZS būšot savs Valsts prezidenta amata kandidāts

Egils Levits

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Partija „KPV LV” nesteidz paust atbalstu Egila Levita kandidatūrai Valsts prezidenta amatā un vērtēs alternatīvas kandidatūras, tā šovakar vēsta TV3 ziņas. Atbalstu Levitam līdz šim ir paudušas trīs koalīcijas partijas, taču viņa izredzes nav drošas, jo opozīcija sola alternatīvu kandidatūru, kas būšot visnotaļ spēcīga un ar partijām nesaistīta.

Levita konkurentu, kura vārds tiek rūpīgi slēpts, iespējams varētu atbalstīt arī iekšējo konfliktu  nomocītās „KPV LV” frakcijas deputāti.

Pēc Nacionālās Apvienības un „Jaunās Konservatīvās partijas” (JKP) šonedēļ atbalstu Egilam Levitam pauda arī trešais koalīcijas partneris – liberāli noskaņotā „Attīstībai”/Par!, kura sola viņam atbalstu par spīti tam, ka ne visos jautājumos viedoklis sakrīt.

„Attīstībai”/Par! līderis Danliels Pavļuts pauž viedokli, ka Egils Levits ir ļoti labs kandidāts, labākais no pašlaik pieejamajiem, un viņa apstiprināšana Valsts prezidenta amatā būtu liels solis uz priekšu. „Jaunā Vienotība” Egilam Levitam līdz šim ir paudusi neoficiālu atbalstu, jo piekrīt uzskatam, ka koalīcijai ir vajadzīgs vienots kandidāts un tagad šis kandidāts ir iezīmējies.

Pieskaitot „Jauno Vienotību”, Egilam Levitam Saeimā būtu garantētas 50 balsis, taču šaubas par to, vai viņš būtu labākais kandidāts, ir radušās iekšējo konfliktu nomocītajā „KPV LV”. Lai gan partijas līderis Artuss Kaimiņš Levita kandidatūru atbalsta, frakcijas vairākumam esot aizvainojums par Levita izteikumiem, kurus viņš „KPV LV” veltīja pirms vēlēšanām.

Nopietnu alternatīvu Egilam Levitam esot atradusi „Saskaņa”.

Tās pārstāvis Valērijs Agešins TV3 Ziņām apgalvoja, ka pašlaik notiekot intensīvas konsultācijas par kandidātu, kuru virzīšot opozīcija vai kāda no opozīcijā esošajām partijām. Agešins norāda, ka, iespējams, šis cilvēks ir lietpratējs savā nozarē un amatā, ar partijām nesaistīta persona un bez šaubām Latvijas valsts patriots. Līdz ar to viņš pieļauj, ka šo kandidātu varētu atbalstīt ne tikai „Saskaņa” vai ZZS, bet arī citu partiju pārstāvji.

To, ka alternatīva Egilam Levitam būs, TV3 uzsvēra arī ZZS līderis Armands Krauze. Viņš arī piebilda, ka partija vēl nav pieņēmusi oficiālu lēmumu augstajam amatam atkārtoti nevirzīt Raimondu Vējoni.

Satraukumu par opozīcijas aktivitātēm neslēpj koalīcijas partneri, kuri gan uzskata, ka arī bez „KPV LV” atbalsta Levits kļūs par Valsts prezidentu. Pats Levits joprojām uzstāj, ka par kandidātu šim postenim ir gatavs kļūt tikai tad, ja atbalstu viņam paudīs visas koalīcijas partijas.

Uz augšu