P, 27.03.2023.

Atcelt NEPLP rīkotā konkursa uz LTV valdi rezultātus prasa arī Latvijas Radio darbinieki

TVNET/LETA
Atcelt NEPLP rīkotā konkursa uz LTV valdi rezultātus prasa arī Latvijas Radio darbinieki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Arī Latvijas Radio darbinieki lūdz Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) atcelt tās rīkotā konkursa uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem rezultātus.

Kā pirmdien Latvijas Radio "Krustpunktā" sacīja žurnālists Aidis Tomsons, viņaprāt, jaunais LTV vadītājs Einārs Giels, kurš atteicies piedalīties raidījumā, nav piemērots LTV vadītāja amatam. "Veids, kā viss notika, daudz jautājumu [..] nepārprotami rāda vienu, ka Giels demonstrēja nepiemērotību amatam," teica Tomsons, piebilstot, ka viņš pievienojas aicinājumam atcelt rīkotā konkursa rezultātus.

Tomsons pastāstīja, ka viņš šajā aicinājumā nav viens - tam pievienojušies arī citi Latvijas Radio darbinieki. "Esmu saņēmis nepārprotamu mandātu no radio kolektīva," pauda raidījuma vadītājs, uzsverot, ka Latvijas Radio darbinieki ir vienoti prasībā pārskatīt NEPLP pieņemto lēmumu par LTV valdes jauno sastāvu.

Kā ziņots, NEPLP pagājušajā nedēļā nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām. "Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu," pauda asociācijā.

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. Savukārt "Jaunā Vienotība" paziņoja, ka NEPLP rīkotajā LTV valdes konkursā saskatāms likuma pārkāpums. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

Aicinājumu pārskatīt konkursa rezultātus pauda arī Latvijas Televīzijas, kā arī televīzijas kanāla TV3 raidījuma "Nekā personīga" komanda.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais