Pk, 7.10.2022.

Krāšņs Senās Ēģiptes augstmaņa kaps saintriģē arheologus

TVNET
Krāšņs Senās Ēģiptes augstmaņa kaps saintriģē arheologus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Ēģiptes tuksneši turpina atklāt arvien jaunus Senās Ēģiptes civilizācijas noslēpumus. Šonedēļ Ēģiptes Senlietu ministrija plašāk izrādīja labi saglabājušos un krāsainu kapu, kurā pirms vairāk nekā 4000 gadu apglabāts kāds ēģiptiešu augstmanis, vēsta ASV raidorganizācija CNN. 

Arheologi uzskata, ka kapenēs apbedīts cilvēks vārdā Huvi, kurš bijis augstmanis Senās Ēģiptes Piektās dinastijas valdīšanas laika periodā, kas aptvēra 25. Un 24. gadsimtu pirms mūsu ēras. 

Pagājušās nedēļas nogalē augstmaņa kapenes Ēģiptes senlietu ministra Haleda al Enani vadībā apmeklēja ārvalstu vēstnieku un kultūras atašeju delegācija. 

Augstmaņa pēdējā atdusas vieta atrodas Senās Ēģiptes kapsētā Sakārā, kas atrodas uz dienvidiem no Kairas.

Kā norāda arheologi, Huvi kaps uz citu tā laika apbedījuma vietu fona izceļas ar savu atšķirīgo dizainu un spilgtajām krāsām. 

Kapenes ir veidotas L burta formā, un tajās ir vairākas telpas. Lielākā kambara sienas ir rotātas ar krāšņiem attēliem, kuros redzams augstmanis Huvi. 

Foto: EPA/AFP/Scanpix

Vairāku zīmējumu krāsas joprojām ir ļoti spilgtas, neskatoties uz to, ka zīmējumi ir vairāk nekā četrus tūkstošus gadu veci. 

Savukārt ieiet Huvi pēdējā atdusas vietā ir iespējams caur tuneli - šāda pazīme parasti raksturīga vien piramīdām. 

Šie apstākļi likuši arheologiem uzdot jautājumus par attiecībām starp Huvi un tā laika faraonu Džedkari Isesi, kura piramīda atrodas netālu. 

Foto: EPA/AFP/Scanpix

Saskaņā ar vienu no teorijām Huvi un faraons esot bijuši radinieki. 

Savukārt cita teorija liecina, ka Huvi kapavietas unikālais dizains varētu būt radies tā laika īstenoto valsts pārvaldes reformu un apbedījuma kulta rezultātā. 

Arheologi cer, ka augstmaņa kapavieta ļaus gūt labāku priekšstatu par faraona Džedkares Isesi valdīšanu, kas ilga 40 gadus. 

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu