Slīteres Ceļotāju un Mājas kafejnīcu dienas

FOTO: Publicitātes foto

Slīteres Nacionālajā parkā svinēt Ceļotāju dienas jau desmito gadu aicina Dundagas novada pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde. 1. un 2. jūnijā Kurzemē vienīgā nacionālā parka unikālo vidi palīdzēs iepazīt dabas un novada pētnieki. Pa Slīteres Nacionālo parku garākos un īsākos pārgājienos varēs doties ikviens veselīgas vides cienītājs, zinātkārs dabas draugs, ģimenes ar bērniem un visi citi.

Pa ikdienā mazāk zināmām takām dažādos dabas izpētes maršrutos vedīs ne vien Latvijas dabas pētnieki, bet arī Slīteres puses vietējie cilvēki, kam ikviena meža taciņa un purva ieloks pazīstams kopš bērnības. Pitragupes, Vecročupes, Vecmājupes un Dieviņezera krasti, Zartapu grava un Vīdales vecais karjers, kāpu meži no Mazirbes līdz Pitragam un Šlīteres Zilo kalnu krauja atklās savus rūpīgi slēptos dabas retumus visiem, kas atbrauks uz Slīteres siliem vasaras pirmajās dienās. Dabas izglītības centrā pie Šlīteres bākas kompleksa varēs iesaistīties dabas izziņas darbnīcās un gida vadībā doties pa Šlīteres dabas taku.

Slīteres Ceļotāju dienu desmitās gadskārtas programmu tradicionāli kuplinās arī līvu kultūrvēstures izziņas pārgājieni un izbraucieni ar laivām pa jūru un uz Kolkas bāku, kā arī velobraucieni Dundagas un Kolkas apkaimē.

FOTO: Ainārs Gaidis

Šoreiz Ceļotāju dienu aktivitātes savīsies kopā ar vietējā kulinārā mantojuma baudīšanas iespējām!

Latvijā pirmās Mājas kafejnīcu dienas ar autentisku ēdienu klāstu vairākos desmitos mājsaimniecību sākot no Valpenes, Dundagā, Šlīterē, Mazirbē, Košragā, Pitragā, Kolkā, Melnsilā, līdz pat Ģipkai, veldzēs gan izsalkušus dabas apceļotājus, gan garšu piedzīvojumu meklētājus.

FOTO: Santa Tuba

Daudzveidīgs ēdienu un dzērienu piedāvājums no vietējiem produktiem, arī īpaši stāsti un amata prasmju demonstrējumi, iecienīto vietējo ēdienu meistarstiķi un no vecmāmiņu un muižas laika pūralādēm izceltu recepšu lietā likšana - kā dārza svētki, kur ikviens ceļotājs aicināts piedalīties un baudīt ēdienu daudzveidību.

FOTO: Ainārs Gaidis

Uz augšu