Nemiro: Šogad jābūt skaidrībai par LMT un "Lattelecom" nākotni

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro FOTO: Paula Čurkste/LETA

Šogad jābūt skaidrībai par SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un SIA "Lattelecom" nākotni, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

2018.gada novembrī toreizējais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) izdeva rīkojumu, ar kuru no 2018.gada novembra uz šā gada februāri tika pagarināta Latvijas pozīcijas izstrāde par LMT un "Lattelecom" tālākās darbības stratēģiju. Tomēr ar valdības maiņu šī rīkojuma izpilde vairs nav aktuāla.

Nemiro atzina, ka iepriekšējās valdības rīkojās nepareizi, šī jautājuma risināšanā iesaistot plašu darba grupu. "Manuprāt, tas drīzāk ir veids, kā aprakt ideju, nevis to atrisināt. Šis jautājums ir muļļāts ļoti ilgi, tāpēc šī gada laikā vēlamies nonākt līdz lēmumam. Bet risinājuma patlaban vēl nav," pauda ekonomikas ministrs.

Viņa ieskatā, LMT un "Lattelecom" nākotne ir jārisina abu uzņēmumu akcionāru līmenī, proti, Ekonomikas ministrijai, Satiksmes ministrijai un zviedru kompānijai "Telia".

"Šī jautājuma risināšanā ir divi līmeņi - akcionāru un abu uzņēmumu vadības, turklāt abiem līmeņiem ir atšķirīgs redzējums. Uzskatu, ka abu uzņēmumu nākotnes jautājums jārisina akcionāru līmenī," sacīja ekonomikas ministrs.

Līdz šim Nemiro par LMT un "Lattelecom" nākotni ir apspriedies atsevišķi ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP) un "Telia" pārstāvjiem, tomēr pirms notikusi visu akcionāru kopīga tikšanās, nekāda risinājuma patlaban vēl nav. "Uzklausīsim visu akcionāru redzējumu par abu uzņēmumu nākotni un vienosimies par nākotnes attīstības vīziju," piebilda Nemiro.

Vaicāts, vai akcionāri varētu lemt par LMT un "Lattelecom" apvienošanu, ekonomikas ministrs atzina, ka patlaban šāds scenārijs netiek izskatīts, tomēr tas netiek izslēgts.

"Patlaban nenorit sarunas par abu uzņēmumu apvienošanu, bet gan par šo un citiem jautājumiem vēlos runāt ar pārējiem akcionāriem. Pirms lemt par uzņēmumu apvienošanu, ir jāzina, kādi būs ieguvumi. Ja nesaskatīsim ieguvumus, šo priekšlikumu tālāk neizskatīsim. Uzņēmumu apvienošana nav pašmērķis," uzsvēra ekonomikas ministrs.

Pēc Nemiro teiktā, viņam sarunās ar pārējiem LMT un "Lattelecom" akcionāriem svarīgākie jautājumi būs par to, kā nodrošināt draudzīgākus pakalpojumus lietotājiem un kādā veidā būtu iespējams veicināt abu uzņēmumu attīstību.

"Kad viss tiks salikts kopā, redzēsim virzienu, bet patlaban tas nav zināms, jo par to nav lēmuši akcionāri," sacīja ekonomikas ministrs.

"Telia Company" ir lielākais akcionārs LMT, kur tai tieši un netieši pieder apmēram 60%. "Telia Company" pieder arī 49% "Lattelecom" akciju.

"Lattelecom" koncerna apgrozījums 2018.gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 212 miljoni eiro, kas ir par 8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa bija 42 miljoni eiro.

LMT 2018.gadā strādāja ar 216 miljonu eiro konsolidētu apgrozījumu, kas ir par 6% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet grupas peļņa sasniedza 29 miljonus eiro.

Uz augšu
Back