Pk, 9.06.2023.

Jauns raidījums “Sava māja” atklās, kas nepieciešams, lai uzceltu savu māju

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video

2. maijā LTV1 ēterā sāksies jauns raidījums “Sava māja”. Tā būs praktiska rokasgrāmata, kas, iespējams, iedvesmos kādu arī savas mājas būvniecībai. Kopā ar raidījuma vadītāju Aināru Ančevski radošā Graumaņu ģimene sāks mājas būvniecību Iecavas novadā un noskaidros, kas nepieciešams, lai uzceltu savu māju, kas jāzina, lai uzceltu savu māju, un vai pietiek ar ambīcijām un enerģiju?

Raidījuma centrā būs Graumaņu ģimene, kas 2018. gadā sāka būvēt savu māju Iecavā. Graumaņu ģimenes pieredze palīdzēs izvairīties no kļūdām, kas var maksāt gan laiku, gan naudu.

Raidījumā ietvertā informācija palīdzēs tiem skatītājiem, kuri savas mājas   celtniecību un remontu labprāt uzņemas paši, un tiem, kuri vēlas saprast, kā veidojas mājas celtniecības izmaksas.

Tomēr raidījuma gaitā skatītāji iepazīsies ne vien ar mājas celšanas soļu secību un finansiālajiem jautājumiem, bet arī Graumaņu ģimeni un viņu dzīvesstilu. “Mēs esam aktīva ģimene, un šis piedzīvojums mums ir liels izaicinājums. Projekts ir iespēja satikt dažādus speciālistus un mācīties no citu pieredzes, kļūdām vai veiksmes stāstiem. Ar šo raidījumu mēs gribam iedvesmot arī citas ģimenes izkāpt no komforta zonas un tuvināties sapnim – lai arī ceļš ir vēl tāls, mēs gribam rādīt piemēru, ka dzīve nenotiek tikai lielpilsētā,” atzīst Hildegarde Graumane, kura kopā ar vīru un bērniem metusies savas mājas celšanā.

Raidījumu “Sava māja” var saukt pat par realitātes šovu no “pļavas stadijas” līdz “atslēgai”. “Ja jāizvēlas starp divistabu dzīvokli jaunajos projektos, kur kaimiņš ir rokas stiepiena attālumā, un apbūvējamu pļaviņu 45 km rādiusā no Rīgas, tad es esmu 100% Graumaņu ģimenes pusē,” atzīst raidījuma vadītājs, Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis. Ainārs arī pats savām rokām atjauno māju laukos, tādēļ zina, kādi izaicinājumi ģimenei vēl priekšā.

Raidījums sekos mājas tapšanas procesam – sākot ar zemes iegādi, ģeoloģisko izpēti, elektrības pieslēgumu un zemes darbu sākšanu. Raidījumā būs dzirdami  celtniecības ekspertu, ģeologu, arhitektu, būvinženieru, amatnieku un citu ekspertu padomi.

Būs iespēja noskaidrot, kas jāzina un kādā secībā jāveic darbi, lai pļavas vidū būtu gan ūdens, gan kanalizācija topošajai mājai, kā rīkoties neparastās situācijās – piemēram, ja zemesgabalā tiek atrasts nesprādzis lādiņš.

Raidījums “Sava māja” būs vērojams no 2. maija, ceturtdienās plkst. 21.15 LTV1.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu