S, 13.08.2022.

Čelsija Meninga izcietusi sodu par atteikšanos liecināt lietā pret "WikiLeaks"

TVNET/LETA/DPA
Čelsija Meninga izcietusi sodu par atteikšanos liecināt lietā pret "WikiLeaks"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Čelsija Meninga
Čelsija Meninga Foto: Reuters/ScanPix

Ceturtdien no cietuma Virdžīnijas štatā atbrīvota bijusī Savienoto Valstu kareive Čelsija Meninga, kas pavadījusi ieslodzījumā divus mēnešus par atteikšanos liecināt izmeklēšanā pret vietni "WikiLeaks".

"Šodien paiet noteiktais termiņš un tāpēc 62 dienas pēc ieslodzīšanas Čelsija šodien tika izlaista no Aleksandrijas aizturēšanas centra," paziņoja viņas advokāti.

Meninga martā tika nogādāta apcietinājumā par atteikšanos liecināt lietā, kurā iesaistīta arī "WikiLeaks".

Viņas atrašanās brīvībā gan var būt īsa, jo viņai nedēļas laikā vēlreiz jāsniedz liecības tiesā.

Bijusī izlūkošanas analītiķe Meninga 2013.gada augustā ASV tika notiesāta par spiegošanu un citiem noziegumiem pēc savas atzīšanās, ka nodevusi slepenus valdības un armijas dokumentus vietnei "WikiLeaks". Karatiesa viņu atzina par vainīgu 20 apsūdzības punktos.

Viņa tika aizturēta 2010.gadā un pavadīja ieslodzījumā armijas cietumā Kanzasas štata Levenvērtas fortā apmēram septiņus gadus no piespriestā 35 gadu cietumsoda.

Meninga mūža lielāko daļu ir bijusi pazīstama kā vīrietis vārdā Bredlijs Menings, bet, jau atrodoties ieslodzījumā, lūdza, lai viņu uzskata par sievieti un dēvē par Čelsiju.

Meninga 2017.gada maijā tika atbrīvota no ieslodzījuma saskaņā ar bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas lēmumu samazināt viņai piespriesto 35 gadu cietumsodu. Obama, pieņemot vienu no saviem pēdējiem lēmumiem ASV prezidenta amatā, apžēloja 64 cilvēkus un samazināja sodus vēl 209, arī Meningai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu