Kurcs paziņo par iekšlietu ministra atlaišanu

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs

FOTO: AP/Scanpix

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs pirmdien paziņojis par iekšlietu ministra Herberta Kikla atlaišanu, kurš pārstāv galēji labējo Brīvības partiju (FPOe).

"Es prezidentam ierosināju atlaist iekšlietu ministru," paziņoja Kurcs, norādot, ka šādu soli spēris, lai garantētu pilnu izmeklēšanu par skandalozo video ar partijas līderiem.

Iepriekš pirmdien FPOe jaunais līderis Norberts Hofers paziņoja, ka partiju pārstāvošie ministri ir gatavi demisionēt Kikla atlaišanas gadījumā.

"Mēs atteiksimies no amatiem valdībām, ja iekšlietu ministrs Herberts Kikls tiks piespiests aiziet," pirmdien preses konferencē paziņoja Hofers, kurš ieņem infrastruktūras ministra amatu un svētdien pārņēma FPOe vadību no skandālā ierautā Heinca Kristiāna Štrahes.

"Man ir ļoti žēl, ka tik lielisks valdības projekts beidzas tik drīz (..). Es domāju, ka šī valdība bija ļoti populāra," sacīja Hofers, piebilstot, ka Kikls nav izdarījis neko sliktu.

Valdībā FPOe politiķi ieņem iekšlietu, ārlietu, aizsardzības, transporta un sociālo lietu ministru amatus.

Jau vēstīts, ka Austrijas prezidents Aleksandrs van der Bellens ir izsludinājis pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas pēc vicekanclera Heinca Kristiāna Štrahes demisijas.

Krīzi Austrijas valdībā izraisīja piektdien vācu mediju publiskotais videoieraksts, kurā redzams, kā FPOe līderis Štrahe sievietei, kas uzdodas par kāda krievu oligarha radinieci, šķietami piedāvā dalību publiskajos iepirkumos apmaiņā pret politisko atbalstu.

Štrahe pēc tam atkāpās no vicekanclera amata un no FPOe vadības.

Kurcs sestdien paziņoja, ka viņa vadītā konservatīvā Tautas partija (OeVP) vairs nevar strādāt vienā koalīcijā ar Brīvības partiju.

Uz augšu