Venecuēla atteiksies no "Visa" un "Mastercard"

FOTO: Reuters/ScanPix

Smagas ekonomiskās krīzes skartā Venecuēla ir gatava izstrādāt savu maksājumu sistēmu, lai atteiktos no globālajām maksājumu sistēmām “Visa”, “Mastercard” un “Maestro”, vēsta portāls “Banca y Negocios”.

Venecuēlas Centrālā banka un valsts Banku sektora pārvalde pieņēmusi lēmumu atteikties no līgumiem ar “Visa”, “Mastercard” un “Maestro”. Jau janvāra beigās finanšu iestādes ir sākušas  savas maksājumu sistēmas izveidi.

Tiek norādīts, ka līdz šā gada 30. novembrim Venecuēlā ir jāpārtrauc visas debetkaršu sistēmas operācijas, bet līdz 2020. gada 30. janvārim – visas kredītkaršu operācijas.

Tāpat bankām jāizstrādā “suverēna sistēma”, kas ar biometriskās identifikācijas metodi apstrādās klientu kredīta un debeta operācijas. Visi šie pasākumi paredz sankcijas pret “Visa” un “Mastercard”, kuras ir gatavs ieviest Venecuēlas banku regulators.

Tomēr eksperti norāda, ka ir maza iespēja, ka Venecuēla tik īsā periodā pagūs izveidot neatkarīgu maksājumu sistēmu, jo valstij trūkst tam nepieciešamo resursu.

Uz augšu