Nīderlandē simtiem ieslodzīto kļūdas dēļ saņēmuši bezdarbnieka pabalstus

Restes. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Nīderlandes Sociālo lietu un nodarbinātības ministrija piedzīvojusi nepatīkamus brīžus, medijiem ceļot gaismā faktu, ka simtiem cietumnieku saņēmuši bezdarbnieka pabalstus, neskatoties uz atrašanos aiz restēm.

Nīderlandes likumi aizliedz ieslodzītajiem saņemt sociālos pabalstus.

Sociālo lietu un nodarbinātības ministrs Vauters Kolmess ceturtdien, atbildot uz jautājumiem parlamentā, atzina, ka viņu notikušais ir pamatīgi sadusmojis, un solīja izmeklēt šo lietu.

Nīderlandes televīzijas programma "Nieuwsuur" pirmdien ziņoja, ka aptuveni 550 ieslodzītie joprojām saņem bezdarbnieku pabalstus no valsts nodarbinātības aģentūras, kas atrodas Sociālo lietu un nodarbinātības ministrijas pakļautībā.

Kāds ieslodzīts narkotiku tirgonis saņēmis bezdarbnieku pabalstos 102 000 eiro, kas viņam tagad būs jāatmaksā valstij. Vēl kāds cits ieslodzītais 19 mēnešu laikā saņēmis 24 000 eiro, lai gan dokumentos cietums norādīts kā viņa adrese.

Kolmess sacīja, ka aģentūra izmantojusi novecojušu datubāzi, kas varētu daļēji izskaidrot pieļautās kļūdas. Ministrs uzsvēra, ka šī problēma ir jānovērš.

Viņš deputātiem sacīja, ka nav zinājis par bezdarbnieku pabalstu izmaksāšanu ieslodzītajiem, un atzina, ka problēmas nodarbinātības aģentūrā dara viņu bažīgu.

"Nieuwsuur" nesen izgaismoja vēl kādu problēmu aģentūrā, atklājot, ka tā kļūdas dēļ turpinājusi izmaksāt pabalstus poļu strādniekiem, kuri jau pametuši Nīderlandi.

Uz augšu