Gada krāšņākie notikumi Latvijas “Dārza pērlēs”

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Apmeklētājus gaida Latvijas krāšņie parki un dārzi, kas ar vērienīgu pasākumu programmu piedāvā apbrīnot šķirņu dažādību, iepazīt ainavu arhitektūras augstākos sasniegumus un paplašināt zināšanas dārzkopībā. Par aizraujošiem piedzīvojumiem gādās parku un dārzu saimnieki, kas apvienojušies, lai kopīgiem spēkiem radītu jaunu tūrisma produktu – maršrutu “Dārza pērles”. Jau šovasar piedāvājumā tējas baudīšana muižas parkā, zāļu diena vēsturisku koku ielokā un citi notikumi. Piedāvājam ieskatīties spilgtāko pasākumu programmā.

Kalsnavas arborētumā

Gleznainā vide ir kā radīta pasākumu norisei. Jau 16.jūnijā – Peoniju svētki. Vadītāja Gundega Skudriņa apmeklētājus gaidīs no 9:00 līdz pat 18:00. Programmā Aijas Andrejevas, Didža Meldera un Kašera sapņu fabrikas uzstāšanās. Būs arī stādu izsole un tirgus, mājražotāju un amatnieku tirgus, darbnīcas un spēles lieliem un maziem.

Turpmākajos mēnešos apmeklētājus gaida arī:

25.augustā – “Koku dabā” (aktivitātes par un ap kokiem),

1.oktobrī – Senioru diena,

12.oktobrī – Raganu slotu balle (aktīvas tūrisma sezonas noslēguma svinēšana),

20.-30. novembrī – Adventes vainagu darbnīcas.

Lēdurgas dendroparks

29.jūlijā 14:00 apmeklētāji aicināti piedalīties Zāļu dienā Lēdurgas dendroparkā, kuras ietvaros varēs doties pļavā kopā ar zinošo zāļu sievu Intu Brikmani, lai iepazītu augus un to maģiskās spējas veselības veicināšanai un stiprināšanai. Būs iespēja iemācīties arī pirts gudrības – kā gatavot pirtsslotu un ko ievērot, ejot pirtī. Noslēgumā karsta zāļu tēja pie sildošā ugunskura.

Foto: Publicitātes foto

Jaunrūjas

Ik gadu Pārgaujas novada “Jaunrūju” saimnieki, Rukšānu ģimene, rīko pasākumu sēriju, kas veltīta dažādām augu kultūrām. Atvērto durvju dienu laikā viesi gaidīti apmeklēt lekcijas, iegādāties stādus un baudīt kultūras programmu. Par tradīciju kļuvusi zupas ēšana.

Šogad apmeklētāji gaidīti no 10:00 līdz 17:00:

16.jūnijā – peoniju dienā,

7.jūlijā – hostu un ūdensrožu dienā,

4. augustā flokšu dienā. 

Foto: Publicitātes foto

Lodziņu ģimenes kolekcijas dārzs

22.jūnijā festivāla “Rodam Raunas novadā” ietvaros Lodziņu ģimene aicina iepazīt plašās filadelfu, hortenziju, fizokarpu, bērzu, šķirnes priežu un graudzāļu kolekcijas.

Apmeklētāji gaidīti no 12:00 līdz 17:00. Festivāls kļuvis par Raunas novada tradīciju, lai veicinātu vietējo uzņēmēju atpazīstamību. 2019.gadā tematika ir koks un moto “cilvēks kokam rada”. Kolekcijas dārza apmeklētāji aicināti gūt iedvesmu sava dārza iekārtošanai un zināšanas šķirņu aprūpei.

Foto: Publicitātes foto

Vecgulbenes muižas parks

27. jūlijā 11:00 un 14:00 parka apmeklētājus priecēs un izglītos viesi no Krievijas, Gruzijas, Irānas un Turcijas, kas Latvijā ieradīsies, lai stādītu priekšā pasaules kultūru dažādās tējas baudīšanas tradīcijas. Tējas dzeršanas tradīcijai ir vairāk nekā 4000 gadu vēsture! Dalība izglītojošajā programmā ir bez maksas.

Foto: Publicitātes foto

Nacionālais botāniskais dārzs

Gadatirgi Nacionālajā botāniskajā dārzā pulcē tirgotājus, mājražotājus un amatniekus no Latvijas un Lietuvas. Šī ir lieliska iespēja palutināt sevi un iegādāties pārdomātas dāvanas tuviniekiem. Programmā vienmēr arī muzikālais pavadījums, izzinošas lekcijas un radošās darbnīcas, kā arī spēles.

Šī gada gadatirgu kalendārā:

15.jūnijā – Zāļu diena,

13.jūlijā – Rožu diena,

17.augustā – Daiļo dāliju diena,

14.septembrī – Vitamīnu diena,

5.oktobrī – Ražas svētki.

Foto: Publicitātes foto

Spāres muižas Rakstnieku parks

1930.gadā trīspadsmit Latvijas literārie darbinieki Spāres muižas teritorijā iestādīja kokus. Kopš parka atjaunošanas 2014.gada ik gadu stādījumi tiek papildināti, radot jaunu tradīciju.

24.augustā parka paredzēts pasākums ar lekciju programmu, tikšanās ar Latvijā iecienītiem rakstniekiem, kā arī pašdarbnieku kolektīvu priekšnesumiem.

Foto: Publicitātes foto
KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!