T, 10.08.2022.

Krievijas parlamenta spīkere pauž bažas par Golunova lietu

TVNET/LETA/AP
Krievijas parlamenta spīkere pauž bažas par Golunova lietu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Sputnik/Scanpix

Krievijas parlamenta augšpalātas - Federācijas padomes - spīkere Valentīna Matvijenko otrdien paudusi bažas par lietu pret žurnālistu Ivanu Golunovu, kurš apsūdzēts mēģinājumā tirgot narkotikas.

Matvijenko, kura ir trešā augstākā amatpersona Krievijā pēc prezidenta un premjerministra, sacīja, ka kriminālizmeklēšana pret Golunovu ir "patiešām slikts stāsts". Viņa paziņoja, ka ir runājusi ar ģenerālprokuroru, kurš apsolījis ņemt šo lietu savā aizgādnībā.

Golunovs, kurš strādā Rīgā bāzētajā krievu tīmekļa medijā "Meduza", tika aizturēts pagājušajā ceturtdienā Maskavā un viņam 12 stundas tika liegta piekļuve advokātam, liecina viņa jurista sniegtā informācija.

Golunovam izvirzītas apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas, par ko draud 10 līdz 20 gadu cietumsods, un noteikts pirmstiesas drošības līdzeklis mājas arests.

Izmeklētāji skaidro, ka  Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs  uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Otrdien kļuvis zināms, ka uz iepakojumiem, kas it kā atrasti pie Golunova, nav konstatēti viņa pirkstu nospiedumi.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas Galvenās pārvaldes tīmekļa vietnē līdzās ziņai par Golunova aizturēšanu tika publicētas deviņas fotogrāfijas, kurās redzamas pakas ar narkotisku vielu, taču Golunova  tuvinieki norādīja, ka no deviņām fotogrāfijām tikai viena uzņemta žurnālista mājās, bet pārējie astoņi attēli uzņemti kaut kur citur. Vēlāk policija atzina, ka tikai viena fotogrāfija, kurā redzama pase, grāmatas un dažādas mantas, ir no žurnālista dzīvokļa.

Kā norāda "Meduza",  Golunovs  Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

"Mēs esam pārliecināti, ka Ivans   Golunovs  nav vainīgs, turklāt mums ir pamats uzskatīt, ka   Golunovs  tiek vajāts saistībā ar viņa darbību žurnālistikā," teikts medija ģenerāldirektores Gaļinas Timčenko un galvenā redaktora Ivana Kolpakova paziņojumā.

Žurnālistam pēdējo mēnešu laikā draudēts, un "mēs zinām, kura gatavotā teksta dēļ tas notika, nojaušam, kas bija draudētāji", norāda  Golunova  kolēģi, solot, ka rūpīgi sekos visām likumsargu darbībām šajā lietā.

Golunovs  portālam "Meduza" rakstījis par Maskavas mērijas publiskajiem iepirkumiem, kā arī atkritumu un apbedīšanas biznesu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu