C, 18.08.2022.

Maskavā aizturēts "Meduza" žurnālists; pie viņa "atrastas" narkotikas

Papildināts
Maskavā aizturēts "Meduza" žurnālists; pie viņa "atrastas" narkotikas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas galvaspilsētā Maskavā policija aizturējusi Rīgā bāzētā krievu tīmekļa medija "Meduza" korespondentu Ivanu Golunovu, piektdien pavēstīja britu raidsabiedrības BBC krievu redakcijas žurnāliste Svetlana Reitere.

Tikmēr piektdien Maskavā pie Iekšlietu ministrijas Galvenās pārvaldes notiek pikets Golunova atbalstam, kura laikā aizturēti vairāki cilvēki, tostarp žurnālisti.

Izmeklētāji skaidro, ka Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Reiterei naktī uz piektdienu piezvanījis izmeklētājs un paziņojis, ka žurnālists tiek aizturēts "tieši tagad". Tiesa gan, Reitere telefona sarunas gaitā sadzirdējusi arī Golunova teikto, ka viņš aizturēts vēl ceturtdien divos dienā.

Golunovam atņemts mobilais telefons un nav ļauts izsaukt advokātu. Viņš arī sūdzējies, ka aizturēšanas laikā piekauts, vēsta "Meduza".

Pēc BBC krievu redakcijas rīcībā esošajām ziņām, Golunovs aizturēts, kad devies tikties ar informācijas avotu.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas Galvenās pārvaldes tīmekļa vietnē līdzās ziņai par Golunova aizturēšanu publicētas deviņas fotogrāfijas, kurās redzamas pakas ar narkotisku vielu.

"Aizturētās personas dzīvesvietā policisti atrada trīs pakas un sainīti ar pulverveidīgu vielu, kā arī svarus," teikts paziņojumā.

Golunova tuvinieki portālam "Meduza" norādīja, ka no deviņām fotogrāfijām tikai viena uzņemta žurnālista mājās. Pārējie astoņi attēli uzņemti kaut kur citur.

Vēlāk piektdien Maskavas policija paziņoja, ka ne visas publicētās fotogrāfijas uzņemtas Golunova dzīvoklī. Pēc policijas teiktā, tikai viens attēls uzņemts žurnālista dzīvokļa pārmeklēšanas laikā.

Golunova advokāts Dmitrijs Džulajs tīmekļa medijam "MBH Medija", sacīja, ka nezina, vai fotogrāfijas ir autentiskas.

"Kā man paskaidroja Ivans, (..) vēl pirms ieiešanas dzīvoklī viņš 20-30 minūtes atradies policijas automašīnā, turklāt policijas darbinieki no mašīnas izkāpa, bet atslēgas viņam bija atņemtas. Tas nozīmē, ka policijai bija iespēja ieiet dzīvoklī un izdarīt tur visu ko," sacīja advokāts.

Paziņojumā par kāda "36 gadus veca galvaspilsētas iedzīvotāja", kas, pēc visa spriežot, bijis Golunovs, aizturēšanu likumsargi noliedz, ka aizdomās turētais aizturēšanas laikā būtu piekauts.

"Ziņas par to, ka aizdomās par narkotisko vielu tirdzniecību aizturētais kāda medija korespondents aizturēšanas laikā būtu piekauts, neatbilst patiesībai. Šobrīd viņa lietā teikt veiktas izmeklēšanas darbības ar viņa advokāta piedalīšanos," oficiālajā tīmekļa vietnē norādīja policija.

Kā norāda "Meduza", Golunovs Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

"Mēs esam pārliecināti, ka Ivans Golunovs nav vainīgs, turklāt mums ir pamats uzskatīt, ka Golunovs tiek vajāts saistībā ar viņa darbību žurnālistikā, " teikts medija ģenerāldirektores Gaļinas Timčenko un galvenā redaktora Ivana Kolpakova paziņojumā.

Žurnālistam pēdējo mēnešu laikā draudēts, un "mēs zinām, kura gatavotā teksta dēļ tas notika, nojaušam, kas bija draudētāji", norāda Golunova kolēģi, solot, ka rūpīgi sekos visām likumsargu darbībām šajā lietā.

Golunovs portālam "Meduza" rakstījis par Maskavas mērijas publiskajiem iepirkumiem, kā arī atkritumu un apbedīšanas biznesu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu