LM parlamentārais sekretārs neizprot atstādināšanas iemeslus

Ekonomikas ministrs, partijas "KPV LV" valdes loceklis Ralfs Nemiro (no kreisās) un partijas biedrs Roberts Spručs piedalās partijas "KPV LV" biedru sapulcē Rīgas Kongresu namā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

No Labklājības ministrijas (LM) parlamentārā sekretāra amata atstādinātajam Robertam Spručam (KPV LV) nav skaidri viņa atbrīvošanas iemesli, aģentūrai LETA pauda Spručs.

Viņš pieļāva, ka lēmumu vienpersoniski pieņēmusi labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) vai partijas "KPV LV" frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs. Pēc viņa teiktā, šo lēmumu neesot pieņēmusi ne partija, ne Saeimas frakcija, kas radot daudz jautājumus.

"Šobrīd sanāk, ka lēmumu tautas interesēs pieņēma atsevišķi cilvēki, kuri uzskata, ka viņi tagad individuāli pieņem kaut kādus lēmumus," pauda Spručs.

Viņš uzskata, ka LM parlamentārā sekretāra uzdevumus pildījis godprātīgi. Viņš strādājis ar Saeimu, citu politisko partiju frakciju pārstāvjiem, Sociālo un darba lietu komisijā, kā arī ticies un runājis ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, iestāžu un pašvaldību vadītājiem, kā arī dažādiem ekspertiem, lai saprastu, ko ministrija šajā nozarē var darīt labāk.

Pēc Spruča paustā, ieguldīts liels darbs dažādu problēmu risināšanā, bet tagad, neko nepaskaidrojot, viņa darbība tiek pārtraukta. "Ja man kāds sāk stāstīt, ka zina labāk, ko nozīmē būt par parlamentāro sekretāru, piedodiet, bet tad jāizlasa parlamentārā sekretāra uzdevumus," teica Spručs, paužot, ka parlamentārais sekretārs būtībā ir ministrs, kurš nodarbojas ar jautājumiem, kuriem ministram nav laika, jo viņš ir ārzemēs vai valdībā.

"Man jārisina visi aktuālie jautājumi, un tas nav vienkārši ar papīru kaudzīti aiziet uz komisiju un atnākt atpakaļ, lai redakcionāli noformētu kādu likumu. Tam domāti ierēdņi, kas to visu izdara," savu nostāju pamatoja bijušais LM parlamentārais sekretārs.

Vaicāts, vai viņam bijušas kādas sadarbības problēmas ar Petraviču, bijušais parlamentārais sekretārs norādīja, ka viņam nav nekādu problēmu sadarboties ar cilvēkiem, tomēr ar ministri neesot nemaz bijis iespēju daudz sadarboties, jo ministre ļoti bieži esot prombūtnē.

Spručs sacīja, ka viņam ticis izteikts piedāvājums kļūt par Petravičas padomnieku, tomēr viņš atteicies. Spručs sacīja - tā kā līdz šim viņa padomi nav īsti tikuši uzklausīti, viņš netic, ka kaut kas mainīsies, ja viņu formāli pieņems par padomnieku.

"Man nav vajadzīgs formāls darbs tikai tāpēc, lai es būtu nodarbināts. Man ir ko darīt. Man ir profesija - esmu ārsts, pasniedzējs un uzņēmējs. Man ir, ar ko nodarboties," uzsvēra Spručs.

Kā ziņots, pēdējo nedēļu laikā visi trīs partijas "KPV LV" ministri - labklājības ministre, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) un ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro - pārtraukuši darba attiecības ar savu ministriju parlamentārajiem sekretāriem, noskaidroja aģentūra LETA.

Darba attiecības uzteiktas LM parlamentārajam sekretāram Spručam, Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentārajam sekretāram Aldim Blumbergam (KPV LV) un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārajam sekretāram Kristam Berganam-Berģim (KPV LV).

Kā aģentūrai LETA norādīja "KPV LV" frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs, partijā ir vienošanās, ka ministri paši komplektē savu komandu, tomēr notiekot arī konsultācijas ar partiju.

Zakatistovs sacīja, ka Spručs sevi pierādījis kā ideālu, autonomu profesionāli, kurš pats veido savu dienaskārtību, un šādam cilvēkam labāks esot padomnieka amats. Līdzīga situācija esot arī ar Blumbergu.

Politiķis norādīja, ka parlamentārajam sekretāram ciešāk jāsadarbojas ar ministru, tāpēc ministri veikuši izmaiņas savos birojos.

Uz augšu