Sv, 4.12.2022.

Latvijā ienāk "Apple Pay"

TVNET
Latvijā ienāk "Apple Pay"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Foto: Reuters/ScanPix

Latvijā no šīs nedēļas ir iespējams izmantot ASV tehnoloģija giganta bezkontakta maksājumu sistēmu “Apple Pay”, liecina ieraksts “Apple” mājaslapā.

Tajā norādīts, ka Latvija ir to valstu sarakstā, kurā tiek atbalstīta “Apple Pay” sistēma. Tiesa gan, pagaidām vēl jāgaida, “Apple” sistēmai pievienosies Latvijā strādājošās bankas.

Pagaidām gan iespēja norēķināties ar “Apple” ražoto viedtālruni vai viedpulksteni ir iespējams ar “Revolut” “Visa” kartēm.

Kompānijā “Revolut” norāda, ka iespēja norēķināties ar “Apple Pay” ir ieviesta ne tikai Latvijā, bet vēl 27 valstīs. Ar šo sistēmu ir iespējams ērti maksāt par pirkumiem ne tikai ierastajos veikalos, bet arī mobilajās lietotnēs un interneta veikalos.

Savukārt “Visa” pārstāve Latvijā Evita Bille norāda, ka no 26. jūnija “Visa” maksājuma karšu turētāji vēl 13 Eiropas valstīs var norēķināties ar “Apple Pay” ikvienā bezkontakta terminālī visā pasaulē. “Visa” karšu turētāju kontu informācijas aizsardzību nodrošina “Visa Token Service”.

“Apple Pay” ir maksājumu tehnoloģija, kas maina patērētāju pieredzi, piedāvājot vienkāršu, drošu un privātu maksāšanas veidu. Sākotnēji aktivizēta “Revolut”, “Apple Pay” ikvienā “iPhone”, “Apple Watch”, “iPad” un “Mac” ierīcē ļauj klientiem veikt ātrus un ērtus pirkumus veikalos, lietotnēs un tīmekļa vietnēs, pateicoties bezkontakta tehnoloģijai un “Visa” tokenizācijai.

“Apple Pay” darbojas visos bezkontakta maksāšanas termināļos, kuri jau šobrīd tiek izmantoti maksājumiem ar bezkontakta debetkarti vai kredītkarti.

Saskaņā ar Finanšu nozares asociācijas informāciju Latvijā arvien biežāk karšu pieņemšanas iekārtas ir aprīkotas ar bezkontakta funkciju, sasniedzot jau vairāk nekā 67% pārklājuma. Savukārt līdz 2020. gadam pilnīgi visās tirdzniecības vietās esošie termināļi būs piemēroti bezkontakta maksājumiem.

“Visa pamatuzdevums ir turpināt nodrošināt patērētājiem vienkāršāko un drošāko maksājumu veikšanas iespēju. Apple Pay ieviešana Latvijā sinerģijā ar Visa tokenizācijas tehnoloģiju mainīs Latvijas klientu maksāšanas paradumus,” uzskata Henings Holtans, Visa Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālais vadītājs. “Pateicoties Apple Pay un Visa Token Service nodrošinātajai drošībai, cilvēki var norēķināties ar savu iPhone un Apple Watch ierīci tāpat kā ar kredītkarti vai debetkarti, neatklājot sava konta datus, taču baudot vēl lielāku ērtību un drošību.”

Izmantojot kredītkarti vai debetkarti ar “Apple Pay”, faktiskie kartes numuri netiek saglabāti nedz “Apple” ierīcēs, nedz serveros. Tā vietā “Visa Token Service” piešķir katram darījumam unikālu Ierīces Konta Numuru (Device Account Number), un katrs darījums tiek autorizēts, izmantojot vienreiz lietojamu, unikālu dinamisko drošības kodu.

“Visa” tokenizācijas tehnoloģija padara e-komercijas un m-komercijas maksājumus drošus un vienkāršus, aizstājot klienta kontu ar unikālu digitālo identifikatoru jeb „marķieri”, kas radīts īpaši katrai ierīcei. Tādējādi konta un karšu dati nekad netiek koplietoti un nodrošina digitālajiem maksājumiem papildu drošību.

“Apple Pay” ir viegli uzstādāma, un lietotāji turpinās saņemt visus labumus un priekšrocības, ko piedāvā kredītkartes un debetkartes.

Izmantojot “iPhone” un “Apple Watch” ierīces, klienti var maksāt ar “Apple Pay” veikalos, restorānos, taksometros un daudzās citās vietās. Iepērkoties ar “Apply Pay” lietotnēs vai internetā, ja tiek izmantota “Safari” pārlūkprogramma, nav nepieciešams manuāli aizpildīt kartes vai konta informāciju un atkārtoti ievadīt piegādes un norēķinu informāciju.

Katrs “Apple Pay” pirkums tiek autentificēts tikai ar skatienu vai pieskārienu, izmantojot sejas ID (Face ID) vai pirkstu nospiedumu (Touch ID), vai ierīces piekļuves kodu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu