C, 11.08.2022.

Studio tipa dzīvokļi – gaišai un ērtai dzīvošanai

TVNET
Studio tipa dzīvokļi – gaišai un ērtai dzīvošanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Labiekārtojot dzīvokli, pirmā un svarīgākā lieta ir plānošana. Jau sākotnēji ir būtiski apsvērt, cik cilvēku dzīvos mājoklī, vai mājas būs arī vieta darbam, vai tiks turēti mājdzīvnieki, varbūt būs nepieciešama vieta divriteņiem, vai bieži dosieties ilgākos izbraukumos - tātad jāizvērtē, kādas ir jūsu sadzīves īpatnības un paradumi. To visu iesaka ņemt vērā Kristīne Djačenko, uzņēmuma BIG interjera dizainere.

“Ja runa ir par jaunu pāri, kam bērnu vēl nav, piemērota izvēle būs dzīvoklis - studija vai mazs dzīvoklis ar nelielu guļamistabu. Agrāk virtuves tika ierīkotas pavisam mazas un izolētas, taču mūsdienās moderni ir apvienot telpas - virtuvi, ēdamistabu un viesistabu. Šāds plānojums radās steidzīgā un aizņemtā dzīvesveida dēļ. Arī man tāds ļoti patīk, jo vienotā telpā, darot dažādas lietas, ir iespējams vairāk laika būt kopā,” teic dizainere.

Studio jeb atvērtā tipa dzīvokļi parādījās pagājušā gadsimta 20. gados, kad vācu arhitekts Ludvigs Mīss van der Roe aizrāvās ar ideju par maksimāli plašu, gaisa un saules gaismas piepildītu telpu. 60. gados telpa, kas brīva no iekšsienām, kļuva populāra vispirms Amerikā, tad Eiropā, sevišķi radošo jauniešu vidē.

Foto: Publicitātes foto

Studio tipa dzīvokļi ir ērti tiem, kas lielākoties aizņemti darbā, mācībās, rūpēs par karjeru, taču reizē vēlas būt līdzās mājiniekiem un augstu vērtē katru kopā pavadīto minūti.

Vienota telpa nebūt nenozīmē, ka jāguļ virtuvē un viesi jāuzņem guļamistabā.

Ar kontrastējošām krāsām un apdares faktūrām šādas studijas tiek veiksmīgi sadalītas ērtās funkcionālajās zonās. Virtuvi var nošķirt ar bāra leti, ēdamistabas zonu nodalīt ar īpašu apgaismojumu un interesantiem gaismekļiem, atpūtas zonu – ar caurspīdīgu stelāžu, paklāju un nelielu, ērtu plauktu televizoram.

Mūsdienās studio tipa dzīvokļi tiek piedāvāti dažādos nekustamā īpašuma tirgus segmentos. Ekonomiskajā klasē tie ir nelielas kvadratūras dzīvokļi, bet pieejami arī ļoti lieli dzīvokļi, pat elitārās mājās.

Otrreizējā mājokļu tirgū sastopami atvērtā tipa dzīvokļi, kas radušies, pārplānojot tā sauktās hruščovkas un brežņevkas.

Šajos projektos nojauktas starpsienas, kas reiz nodalīja dzīvojamo istabu no mazmetrāžas virtuves un priekšnama. Kristīne atzīst, ka galvenās atvērtā tipa dzīvokļu priekšrocības ir plašums un gaisma.

Foto: Publicitātes foto

Jaunajos projektos un renovētajās mājās šobrīd tiek piedāvāti dažādi studio tipa dzīvokļi. Tie var būt arī pavisam nelieli - no 30 līdz 35 kvadrātmetriem un lielāki - no 50 līdz 60 kvadrātmetriem. Kristīne atklāj, ka īpaša interese tiek izrādīta tieši par mazajiem dzīvokļiem, piemēram, Tallinas ielā 86, Rīgā. “Tie ir lētāki un ļoti mājīgi, gaišos toņos un izplānoti tā, ka virtuves, atpūtas un miega zonas ir parocīgi nodalītas. Studio tipa dzīvokļi pieejami arī premium klases projektos, piemēram, Jūrmalā, Rīgas ielā 51, bet tur guļamistabas zona visbiežāk ir izolēta.”

Foto: Publicitātes foto

Uzziņai. Padomju laika dzīvokļos vai tajā laikā plānotajos dzīvokļos, 35 kvadrātmetros, tika iespiestas divas istabas, virtuve, labierīcības un palīgtelpas. Neiedomājamais plašums, kas parādījās pēc starpsienu nojaukšanas, tik ļoti iedvesmoja dizainerus, ka ilgus gadus interjera modē dominēja dzīvokļi - studijas, kas masveidā tika iekārtoti uz veco plānojumu bāzes.

Foto: Publicitātes foto

Sadalīt telpu zonās var dažādi – variējot griestu augstumus, izmantojot gaismas aizslietņus, izvēloties dažādu struktūru grīdas segumus – paklājus, laminātu un flīzes. Dizainere piebilst, ka interjerā labi iekļausies bāra letes, atvērtie grāmatplaukti, stikla barjeras un akvāriji.

Dizainere atklāj, ka šī brīža tendence ir mierīgi un mīkstināti toņi, kas kontrastē ar spilgtiem akcentiem.

Tas var būt spilgts dīvāns, savdabīga lustra, gleznas vai statuetes, izteiksmīgi nokrāsota siena, koši aizkari vai izgaismots plaukts.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu