No nākamā gada augs īres maksa par pašvaldības īres dzīvokļiem Viļānu novadā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: www.videsvestis.lv

No 2020.gada 1.janvārī augs maksa par pašvaldības īres dzīvokļiem Viļānu novadā, un īpaši pieaugumu izjutīs iedzīvotāji, kas dzīvo mājokļos bez ērtībām.

Aizvadītajā domes sēdē deputāti apstiprinājusi jaunu īres maksu, un no nākama gada īres maksa par labiekārtotu dzīvokli būs 0,11 eiro par kvadrātmetru tagadējo 0,09 eiro vietā, kas ir 22% pieaugums. Daļēji labiekārtotā dzīvokļa nomas maksa palielināsies no 0,06 eiro līdz 0,08 eiro par kvadrātmetru, sasniedzot 33% pieaugumu. Savukārt par 67% pieaugs īres maksa par dzīvokli bez ērtībām - tā būs 0,05 eiro tagadējo 0,03 eiro par kvadrātmetru vietā.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Malinovska aģentūrai LETA skaidroja, ka nomas maksa palielināta, ņemot vērā, ka maksas apmērs pašvaldības dzīvojamām telpām nebija pārskatīts no 2016.gadabeigām. Īres maksas apmērs paaugstināts par diviem centiem par kvadrātmetru.

Uz šīs nedēļas sākumu novada pašvaldības reģistrā dzīvokļu jautājumu risināšanā bijušas reģistrētas 11 personas, no tām trim personām palīdzība pašvaldībai piederošās dzīvojamās telpas izīrēšanā būtu sniedzama pirmām kārtām. Pārējiem rindā esošiem iedzīvotājiem palīdzība būtu sniedzama vispārējā kārtība vai apmaiņā pret citu īrējamu dzīvojamo telpu.

Malinovska skaidroja, ka gandrīz visi pašvaldībai piederošie dzīvokļi ir izīrēti, izņēmums ir dzīvokļi bez ērtībām - ar malkas apkuri un bez ūdensvada, kanalizācijas - pagastos. Iedzīvotāji atsakoties īrēt šādus dzīvokļus, jo vēlas dzīvot pilsētā un mājokļos ar visām ērtībām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu