S, 13.08.2022.

Venecuēlas galvaspilsēta paliek bez elektrības

TVNET/LETA/AFP
Venecuēlas galvaspilsēta paliek bez elektrības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Venecuēlas galvaspilsēta Karakasa un citi šīs valsts rajoni pirmdien piedzīvoja plašu elektroapgādes pārtraukumu, pavēstīja ziņu aģentūras AFP žurnālisti un interneta lietotāji.

Lielākā daļa Karakasas palika bez elektrības plkst.16.41 (23.41 pēc Latvijas laika), bet arī citur Venecuēlā cilvēki ziņoja sociālajos medijos, ka elektrība pazudusi arī tur.

Valstij piederošā energokompānija CORPOELEC ziņoja tikai par elektroapgādes pārtraukumu Karakasā.

Vēl plašāks elektroapgādes pārtraukums martā skāra visus 23 Venecuēlas štatus un ilga vienu nedēļu, paralizējot ūdensapgādi un citus pamatpakalpojumus un liekot apturēt mācības skolās.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro šajā elektroapgādes pārtraukumā vainoja vārdā nenosauktus "teroristus", apgalvojot, ka tie veikuši sabotāžu pret valsts dienvidos esošo Guri hidroelektrostaciju, kas nodrošina elektroenerģiju 80% no Venecuēlas 30 miljoniem iedzīvotāju.

Vēl viens elektroapgādes pārtraukums aprīlī piemeklēja lielu daļu valsts, ieskaitot Karakasu, bet tas ilga tikai dažas stundas.

Elektroapgādes pārtraukumi ir bieža parādība Venecuēlā, sevišķi nomaļos rietumu rajonos.

Valdība tajos parasti vaino sabotāžu, bet eksperti atzīst, ka tajos drīzāk vainojams elektrotīklu slikts tehniskais stāvoklis investīciju trūkuma, sliktas pārvaldības un korupcijas dēļ.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu