Jau pavisam drīz: atklāj skaistākos Latvijas un Igaunijas dārzus

Sākas akcija "Atvērtās dienas Dārza pērlēs"
TVNET
Jau pavisam drīz: atklāj skaistākos Latvijas un Igaunijas dārzus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto/S. Tomsone

Akcijas “Atvērtās dienas Dārza pērlēs” ietvaros vairāk nekā 30 parku un dārzu saimnieki Dienvidigaunijā, Igaunijas salās un Vidzemē vērs vārtus ceļotājiem, lai atklātu un svinētu skaistākos sasniegumus ainavu arhitektūrā un augu valsts maģiju. 26.-28. jūlijā Igaunijā un 2.-4. augustā Latvijā interesentus gaida vērienīga notikumu programma. Meistarklasēs un lekcijās būs iespēja gūt padomu un smelties idejas, andelē iegādāties jaunus stādus, bērnus izklaidēs darbnīcas un ekskursijas, pieaugušos priecēs koncerti un kulinārie piedāvājumi.

Interesenti aicināti sastādīt savu unikālo maršrutu, lai klātienē izzinātu Latvijas un Igaunijas parku un dārzu dažādību un saimnieku lolojumus. Piedāvājumi apkopoti īpaši akcijai veidotā kartē. Apmeklētāji aicināti ievērot, ka vairāki saimnieki lūdz apmeklējumu pieteikt, izmantojot norādīto e-pastu vai tālruni, kā arī ņemt vērā informāciju par dalības maksām.

Ieskaties programmā!

Kārļamuiža

2.-4.augustā

Ekskursijas vēsturiskajos ābeļdārzos un Amatas krastu ainavu parkā. Pēc pārgājiena kopīgas maltītes pagatavošana ar saimnieci, izmantojot vietēji audzētus labumus. Dalības maksa 7 EUR.

Foto: Publicitātes foto

Kokmuižas parks

2.augustā plkst. 14.00 - 18:00

Iespēja iepazīt Kokmuižas parku pirms tā oficiālās atklāšanas šā gada 6.septembrī!

Apmeklētāji aicināti doties laivu braucienā pa ezeru un baudīt tēju ezera otrā krasta Viesistabā. Darbosies radošā ziedu darbnīca un kopā tiks veidots Dārza pērles kronis.

Nacionālais botāniskais dārzs

2.augustā plkst. 10:00 un 14:00

Gids sniegs padziļinātu ieskatu botāniskā dārza kolekcijā kā āra teritorijā, tā lepnajā oranžērijā, un atklās aizraujošus faktus. Piemēram, vai zinājāt, ka akmeņdārza teritorijā vien apskatāmi vairāk nekā 400 dažādu augu? Iegādājoties biļeti dārza apmeklējumam, dalība ekskursijā ir bez maksas!

Ternejas parks

2.augustā plkst. 10:00 – 14:00

Rūjienas pilsētas svētku ietvaros notiks īpaši radoša darbnīca – kopā ar vietējo rokdarbnieču saimi taps tamborēti dekori vēsturiskajiem parka kokiem.

3.augustā plkst. 11:00

Iespēja atklāt Ternejas parka ainavas vēsturi ainavu arhitekta Arvīda Blūma vadītā ekskursijā.

Stādaudzētava “Raunas stādi”

2. un 3.augustā plkst. 10:00 – 18:00

4.augustā plkst. 10:00 – 16:00

Ieskats stādaudzētavas ikdienā un iespēja iegādāties kādu papildinājumu savam dārzam. Riekstiņu ģimene audzē puķes un ziemcietes, graudzāles, dārzeņu un garšaugu stādus, dekoratīvos krūmus un skuju kokus.

Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte”

2. un 3.augustā plkst. 13:00 - 15:00

Rododendru cienītāji īpaši gaidīti piedalīties rododendru stādīšanas un kopšanas meistarklasē. Vērtīgi padomi garantēti. Dalība meistarklasē bez maksas, iegādājoties biļeti audzētavas apmeklējumam.

Oleru muiža

2., 3. un 4. augustā plkst. 12:00

Ekskursijas muižas 18.gadsimta ainavu dārzā.

3.augustā plkst. 18:00

Kamermūzikas koncerts “Mocarts un draugi” muižas dārzā. Spēlēs Arta, Andris un Florians Arnicāni.

Foto: Publicitātes foto

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

2. augustā plkst. 18:30

3. augustā plkst. 11:00, 15:00, 18:30

4. Augustā plkst. 11:00, 15:00, 18:30.

Aizraujošas ekskursijas dārzā atklās interesantus faktus par Botāniskā dārza vēsturi un kolekciju. Dalība ekskursijā bez maksas, iegādājoties biļeti dārza apmeklējumam.

Daugavas muzejs

3.augustā plkst. 20:00 – 24:00

Muzeja 50 gadu jubileja un pirmie dārza svētki! Programmā muzikāli priekšnesumi, ielu ēdiena baudīšana un vasaras vakara svinēšana gleznainā vidē.

Lēdurgas dendroparks

3.augustā plkst. 10:00 – 18:00

Iespēja izzināt parka ārstniecības augu klāsta īpašības. Grupām bezmaksas ekskursijas, iegādājoties ieejas biļetes.

Kalsnavas arborētums

2., 3. un 4. augustā plkst. 12:00

Iespēja izzināt arborētuma noslēpumus, piedaloties ekskursijās gida pavadībā. Iegādājoties biļetes arborētuma apmeklējumam, ekskursija – bez maksas. Arborētums lepojas ar vairāk nekā 2000 paraugu plašu kolekciju.

Saimniecība “Jaunrūjas”

4.augustā plkst. 10:00 – 16:00

Iespēja aplūkot flokšu, hostu un ūdensrožu dažādību Rukšānu ģimenes dārza svētkos.

Muzicēs Ieva un Aivars Lapšāni, darbosies kafejnīca un bērnu rotaļu laukums ar bērnu pieskatīšanu. Interesentus gaida lekcija “Flokšu izmantošana apstādījumos” un darbnīca “Flokšu pavairošana ar spraudeņiem”.

Foto: Publicitātes foto

Turaidas muzejrezervāts

4.augustā plkst. 15:00 - 18:00

Svētdienas izglītojošā izklaide ģimenēm ar bērniem. Interaktīvās ekskursijas “Ko slēpj muižas Mežaparks?” ietvaros dalībnieki uzzinās par Turaidas muzejrezervāta Mežaparka skaistākajām, interesantākajām un senākajām dabas vērtībām. Iegādājoties biļeti muzejrezervātā, ekskursija bez maksas.

Saimniecība “Cīruļi” Rūjienas novadā

2.-4.augustā pēc vienošanās

Ilgus gadus lolots ģimenes dārzs. Saimniece pati sniegs ieskatu sugu dažādībā un dalīsies padomā.

Kiršteina daiļdārzs Tūjā

2.-4.augustā pēc vienošanās

Ainavu dārzs ar skatu uz Rīgas jūras līci. Kiršteinu ģimene lepojas ar īpašo akmens upi.

IGAUNIJĀ

Igaunijā viesi gaidīti Maies dārzā (Maie Aed), Porcelāna dārzā (Portselaniaed), Nurgas saimniecības daiļdārzā (Norga Talu iluaed), Kaevandi saimniecībā (Kaevandi Talu), Pangas saimniecības rožu dārzā (Panga Talu), Audru baznīcas arborētumā (Audru Kirik Arboreetum), Loosilma saimniecības dārzā (Loosilma Talu aed), Tammes dārzniecībā (Tamme Aiandustalu), Repinas dārzniecības skolā (Rapina Aianduskool), Mikko saimniecības sirds dārzā (Mikko Talu-Südametega aed), Ristee saimniecības dārzeņu dārzā (Risttee Talu taimeaed), Rannametsas arborētumā (Rannametsa Arboreetum), Septiņu vēju dārzā (Seitsme Tuule Aed), Kerstnas muižā (Karstna mois), Sāres-Torvaugu dārzā (Saare-Torvaugu Aiand), Sangastes pilī (Sangaste Loss), Lepiku – Mardi saimniecības kolekcijas dārzā (Lepiku – Mardi Talu Kollektsioonaed).

Foto: Publicitātes foto

Ieskaties, kurus dārzus nevajadzētu laist garām:

Lepiku – Mardi kolekcijas dārzā

27.jūlijā plkst. 10:00, 12:00, 14:00 un 16:00 dārzā notiks ekskursijas latviešu valodā. Dārza 3 hektāros apskatāms vairāk nekā 4000 šķirņu no visas pasaules. Darbosies kafejnīca, būs iespēja iegādāties neparastus daudzgadīgos stādus. 26. un 28.jūlijā ekskursijas latviešu valodā pēc pieprasījuma.

Maies dārzā

Angļu stila dārzā katru dienu no 26.jūlija līdz 28.jūlijam plkst. 11:00 plānotas ekskursijas. Darbosies kafejnīca, kā arī būs iespējams iegādāties stādus un vietējo amatnieku darinājumus. Bērniem aktivitāte – iespēja dārzā meklēt kukaiņus.

Foto: Publicitātes foto

Muhu salā – Septiņu vēju dārzs un Porcelāna dārzs

Romantiskajā Porcelāna dārzā un mūsdienīgajā Septiņu vēju dārzā starp augiem vietu rod arī mākslas darbi. Abos dārzos darbosies kafejnīcas, būs iespējams iegādāties porcelāna un keramikas izstrādājumus.

Atvērtās dienas rīko parku un dārzu saimnieki, kas piedalās Igaunijas - Latvijas pārrobežu programmas projekta “Dārza pērles” realizēšanā. Projekta mērķis ir veicināt dārzu tūrisma attīstību Latvijā un Igaunijā, kā arī popularizēt Latviju un Igauniju kā vienotu dārzu tūrisma galamērķi. Latvijā un Igaunijā varam lepoties ar brīnišķīgu parku un dārzu dažādību. Projektā iesaistījušies stādaudzētavu, daiļdārzu, kolekciju dārzu, vēsturisko muižu parku, saimniecību dārzu, arborētumu un dendroparku pārstāvji. Projekta vadošais partneris Latvijā ir Vidzemes Tūrisma asociācija.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu