"1a.lv": Nākamgad Latvijā tirdzniecības apmēri internetā varētu pieaugt par vairāk nekā 10%

Sieviete ar viedtālruni un datoru

FOTO: Pixabay

Nākamgad Latvijā tirdzniecības apmēri internetā varētu pieaugt par vairāk nekā 10%, prognozēja interneta veikala "1a.lv" valdes loceklis Ģirts Siliņš.

Viņš sacīja, ka tirdzniecība internetā turpina attīstīties visā pasaulē, tostarp "1a.lv" tirgus izpētes rezultāti liecina, ka šogad interneta veikalu pārdošanas apmēri Latvijā ir palielinājušies par aptuveni 14%.

Siliņš atzīmēja, ka tehnoloģiju attīstība, plašs, daudzpusīgs un kvalitatīvs sortiments par pieejamām cenām, ērtas preču izvēles, salīdzināšanas un iegādes iespējas jebkurā diennakts laikā un atrašanās vietā, arvien plašākas preču saņemšanas un piegādes iespējas ir tikai daži no faktoriem, kas pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījušies un veicinājuši popularitāti un iedzīvotāju uzticību interneta veikaliem.

Vienlaikus viņš atzina, ka viens no interneta tirdzniecības nozares lielākajiem izaicinājumiem ir lielgabarīta preču piegādes nodrošināšana par pieejamām cenām. "Ja mazāku sūtījumu piegāde pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies, tostarp pateicoties pakomātu attīstībai, nozarē joprojām trūkst lielu un smagu produktu piegādes pakalpojuma par pieņemamu cenu. Mēs prognozējam, ka tuvāko gadu laikā šo nišu aizpildīs jau labi zināmas piegādes kompānijas vai jaunuzņēmēji," pauda Siliņš.

Pēc viņa teiktā, viens no veidiem, kā uzņēmumi visā pasaulē risina piegādes izaicinājumus, ir preču saņemšanas punktu ieviešana lielveikalos.

Vērtējot iedzīvotāju iepirkšanās paradumus, Siliņš atzīmēja, ka interneta vidē tie mainās lēni un pakāpeniski. "Mēs esam novērojuši, ka jau vairākus gadus galvenā pārmaiņu tendence ir pircēju izvēle aizvien biežāk būt mobiliem un iepirkties izmantojot mobilos telefonus un planšetdatorus. Pircēju skaits Latvijā, kas "1a.lv" ir veikuši pasūtījumus izmantojot mobilās ierīces, šogad ir pārsniedzis 50%," viņš teica.

Jau ziņots, ka "1a.lv" pārvaldītājs "Mobilukss" pagājušajā gadā strādāja ar 52,992 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi pieauga piecas reizes un sasniedza 1,693 miljonus eiro.

Kompānija "Mobilukss" reģistrēta 2002.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 110 000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir SIA "1A grupa", kura patiesie labuma guvēji ir Lietuvas pilsoņi Artūrs Rakausks (Artūras Rakauskas) un Augustins Rakausks (Augustinas Rkauskas).

Uz augšu