Dundagas novada dome neatjauno amatā Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju

FOTO: Google Maps

Neskatoties uz protestētāju prasību, Dundagas novada domes koalīcija šodien kārtējā domes sēdē vienojās neatjaunot amatā Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu.

Neskatoties uz protestētāju prasību, Dundagas novada domes koalīcija šodien kārtējā domes sēdē vienojās Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu amatā neatjaunot.

To viņi paziņoja pēc tam, kad daži simtu piketa dalībnieku pie domes ēkas aicināja viņus iznākt ārā.

Domes priekšsēdētājs Aldis Felts ("Mūsu cilvēkiem") un koalīcijas deputāti savu lēmumu pamatoja ar to, ka Pinkens nepilda novada domes vadības rīkojumus, tādēļ viņš zaudējis darba devēju uzticību.

Pretēji gan uzskata deputāte Andra Grīvāne (apvienība "Strādāsim kopā!"), kura bija tikusies ar Pinkenu, secinot, ka pašvaldībai neesot pamata viņu atbrīvot no amata. Viņa ir pārliecināta, ka pašvaldība tiesā zaudēs un tai nāksies kompensēt izdevumus Pinkenam. Tāpat viņa pauda, ka ir svarīgi zināt, kurš šos izdevumus atmaksās.

Uz to deputāte Regīna Rūmniece ("Mūsu cilvēkiem") atbildēja, ka pašvaldība par to domās, kad būs tāds tiesas lēmums. Šī atbilde izpelnījās demonstrantu nosodījumu.

Demonstranti ar pašvaldības vadības lēmumu nebija apmierināti, kaunināja savus deputātus un solīja augusta pēdējā dienā, kad piekrastē atzīmē senās uguns nakti, sadoties rokās no Kolkas līdz Dundagai.

Piketā neapmierinātību ar Pinkenta atlaišanu un pagasta vadības darbu pauda daži simti vietējo iedzīvotāju, kuri uzskata, ka pašlaik netiek risināti tie jautājumi, kas novada iedzīvotājiem ir ļoti svarīgi. Bijušais pašvaldības deputāts, uzņēmējs Guntis Pirvits norādīja, ka domei būtu jārisina jautājumi par ceļu infrastruktūru, veselību un izglītību, kas jau ilgstoši esot atstāti novārtā.

Demonstranti pēc piketa mierīgi izklīda, paužot apņēmību turpināt cīņu, lai panāktu domes deputātu atkāpšanos, novēroja aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka piketā piedalījās ap 350 cilvēku. Uz demonstrantu plakātiem bija rakstīts "Apgaismot tumsoņus!", "Vakar darbā meklēju taisnību, šodien meklēju darbu", "Vanda, kas visu savanda" un citi.

Piketētāji uzskata, ka pašvaldībai nebija pamata no amata atbrīvot Pinkenu, kamēr Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts ("Mūsu cilvēkiem") pašvaldības interneta vietnē skaidrojis, ka Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs bez publiska piedāvājuma pēc saviem ieskatiem pieņemot darbā darbiniekus un slēdzot saimnieciskus līgumus. Domes priekšsēdētājs arī pārmet Pinkenam, ka viņš tikai pēc sev zināmas izvēles, bez pilnvarojuma pasūtīt projektu, esot noslēdzis līgumu par ēkas "Zītari" pārbūves projektēšanu.

Demonstranti uzrunā pauda viedokli, ka esošā Dundagas novada dome ir zaudējusi iedzīvotāju uzticību un tādēļ tai ir jāatkāpjas un jārīko pašvaldības ārkārtas vēlēšanas. Domes vadība tika godināta ar klusuma brīdi. Pēc tam visi skandēja dziesmu "Nav vērts".

Demonstrācijas organizatoru pārstāve Māra Abaja aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja, ka domes pārvaldības dēļ pēdējos divos gados no darba esot aizgājuši 16 darbinieki, kas neesot spējuši strādāt kopā ar Dundagas novada domes izpilddirektori Janitu Vandu Valteri.

Opozīcijai neesot iespēju neko mainīt, jo viņi ir tikai četri, kamēr pozīcijā - pieci deputāti. Abaja pauda, ka pašlaik situācija ir saasinājusies, jo 9. augusta vakarā domes ārkārtas sēdē no darba atbrīvoja Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Pinkenu. Pēc viņas teiktā, Pinkenta darbu vietējie iedzīvotāji vērtē atzinīgi un viņš nepakļaujoties domes vadības stilam.

Abaja uzskata, ka Dundagas novada deputāti nespēj argumentēti izskaidrot iemeslus, kādēļ Pinkenam ir uzteikts darbs, tādēļ tika nolemts organizēt protesta akciju.

Viņa arī uzsvēra, ka viens no protesta mērķiem bija veicināt sabiedrībā izpratni par to, kādus cilvēkus ievēl pašvaldībā.

Uz augšu