KNAB sācis resorisko pārbaudi saistībā ar Ogres novada domes lēmumu pārdot zemi "Gallusman"

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis resorisko pārbaudi saistībā ar Latvijas Olu ražotāju asociācijas iesniegumu par Ogres novada domes amatpersonu rīcības neatbilstību tiesību normām, ļaujot uzņēmumam "Gallusman" iegūt īpašumā zemi Madlienas pagastā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Atbildes vēstulē asociācijai KNAB norāda, ka, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumu, par iesniegumā minētajiem faktiem sākta resoriskā pārbaude.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Olu ražotāju asociācija nosūtījusi vēstuli KNAB, kurā aicina veikt pārbaudes saistībā ar Ogres novada domes rīcību, ļaujot uzņēmumam "Gallusman" iegūt īpašumā zemi Madlienas pagastā. Asociācijas ieskatā Ukrainas un Latvijas investoru grupas "Ovostar Union" uzņēmums "Gallusman" neatbilst nevienam no likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos uzskaitītajiem subjektiem, lai šis uzņēmums varētu iegādāties zemi Latvijā.

Vēstulē KNAB, atsaucoties uz likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos norādīto, asociācija atgādināja, ka Latvijā zemi var iegūt īpašumā Latvijas pilsoņi un Latvijā reģistrētas kapitālsabiedrības, Latvijas valsts un atvasinātas publiskas personas, kā arī citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņi un tajās reģistrētas kapitālsabiedrības, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņi, kā arī tajās reģistrētas kapitālsabiedrības, kuras reģistrētas kā nodokļu maksātājs Latvijā.

""Gallusman" nebija tiesīga iegādāties īpašumā nekustamo īpašumu Ogres novadā, un Ogres novada domes piekrišana tika izsniegta pretēji likumā noteiktajam aizliegumam. Tāpēc mēs aicinām KNAB veikt pārbaudes saistībā ar zemes iegādi Ogres novadā," pauda Latvijas Olu ražotāju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Tāpat vēstīts, ka "Ovostar Union" informējis par plāniem izveidot Latvijā olu produkcijas ražotni. Līdz 2026.gadam uzņēmums paredzējis investēt tās izveidē vismaz 85 miljonus eiro un radīt līdz 200 jaunu darbavietu. Ražotnes būvniecību plānots sākt 2019.gada otrajā pusē.

"Gallusman" iecerējusi Latvijā izveidot vistu novietņu kompleksu un olu un olu produktu ražotni, kur kopumā būtu līdz astoņiem miljoniem vistu. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, deviņas jaunputnu kūtis, olu šķirotavas ēka, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī deviņi graudu torņi. Kompleksā varētu tikt izbūvēta arī biogāzes stacija. Mēslu īslaicīgās uzglabāšanas laukumu vai biogāzes ražošanas laukumu plānots izveidot 100x280 metru lielā platībā. Paredzēts, ka astoņi miljoni putnu gadā varētu saražot 259 200 tonnu mēslu. Projektu plānots īstenot divos posmos - pirmās kūtis varētu tapt līdz 2020.gada beigām, bet nākamās - līdz 2026.gada beigām.

"Ovostar Union" vienā uzņēmumu grupā apvieno vairākus dažādās valstīs bāzētus grupas uzņēmumus, kas nodarbojas ar olu ražošanu, pārstrādi un izplatīšanu pasaules tirgos. "Ovostar Union" koncerna apgrozījums 2018.gadā veidoja 125 miljonus ASV dolāru (110 miljonus eiro), eksportējot produkciju uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Koncernā nodarbināti gandrīz 1700 darbinieku. Kopš 2011.gada "Ovostar Union" akcijas kotē Varšavas fondu biržā.

Uz augšu
Back