OIK izmeklēšanas komisija iztaujās ministru prezidentu Kariņu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš FOTO: Zane Bitere/LETA

Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pirmdien, 30. septembrī komisijas sēdē iztaujās Ministru prezidentu Krišjānis Kariņu (JV), informē komisijas vadītāja Ieva Krapāne (KPV). 

Kariņš laika periodā no 2004. gada 2. decembra līdz 2006. gada 7. aprīlim ieņēma ekonomikas ministra amatu.

Krapāne norāda, ka Kariņš ir pirmā augstā amatpersona, kas tiek aicināta uz komisijas sēdi iztaujāšanai: "Komisijas darbā esam uzsākuši to posmu, kad izvaicāsim visas amatpersonas, kurām ir bijusi saistība ar OIK lietu. Pirmais ir viens no tā laika ekonomikas ministriem Kariņš, bet turpmākās sēdēs tiks aicinātas arī citas agrākās un esošās amatpersonas. Neskatoties uz šobrīd ieņemamiem amatiem, mūsu kā komisijas attieksme pret visiem būs līdzvērtīga."

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt afēras vainīgos, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos.

Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu OIK atbalsta ieviešanas mērķus, ietekmi, kritērijus atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017.gada 24.aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību.

Izmeklēšanas komisiju vada Ieva Krapāne, par komisijas sekretāru ievēlēts Mārtiņš Šteins. Komisijas sastāvā ir deputāti Atis Lejiņš (JV), Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), Sandis Riekstiņš (JKP), Viktors Valainis (ZZS) un Jānis Ādamsons (S).

Uz augšu
Back