Kopuzņēmumam "RB Rail" iecelta padome jaunā sastāvā

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Baltijas valstu kopuzņēmumam "RB Rail", kas izveidots dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanai, iecelta padome jaunā sastāvā, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

"RB Rail" padomē iecelts jauns Igaunijas pārstāvis - "RB Estonia" izpilddirektores Rīa Sillaves vietā kompānijas padomē turpmāk strādās Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas transporta valsts sekretāra vietnieks Ahti Kuningas.

Vienlaikus darbu kompānijas padomē turpina Latvijas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Ligita Austrupe un "Latvijas mobilā telefona" padomes priekšsēdētāja vietnieks Anrī Leimanis, Lietuvas "Rail Baltica statyba" izpilddirektors Karolis Sankovskis un "Lietuvos geležinkeliai" valdes priekšsēdētājs Romas Švedas, kā arī Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas padomnieks transporta un loģistikas jautājumos Anti Mopels.

"RB Rail" ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopuzņēmums, kas izveidots, lai koordinētu "Rail Baltica" projekta īstenošanu. "RB Rail" ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm. Kompānijas akcionāri ir Latvijas "Eiropas dzelzceļa līnijas", Igaunijas "Rail Baltica Estonia" un Lietuvas "Rail Baltica statyba".

Jau ziņots, ka "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.

Uz augšu
Back