Reirs: Finanšu noziegumu novēršana ir valdības augstākā prioritāte

Finanšu ministrs Jānis Reirs FOTO: Edijs Pālens/LETA

Naudas atmazgāšanas risku mazināšana un kontrole, kā arī finanšu noziegumu novēršana ir Latvijas valdības augstākā politiskā prioritāte pašlaik un arī pārskatāmā nākotnē, piektdien Vašingtonā tiekoties ar ASV Valsts kases pārstāvjiem, norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Kā informēja Finanšu ministrijā, Reirs ASV pārstāvjiem uzsvēra, ka Latvija skaidri apzinās, ka tās ilgtermiņa ekonomiskā attīstība un investīciju vide ir atkarīga no spējām mazināt šos riskus un nodrošināt finanšu sistēmas integritāti un stabilitāti, vienlaikus sekmējot aktīvāku tautsaimniecības kreditēšanu.

Ministrijā atzīmēja, ka vizītes laikā notika vairākas nozīmīgas tikšanās - gan ar ASV Valsts kases, gan Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem, lai detalizēti iepazīstinātu ar finanšu sektora kontroles reformas ieviešanu Latvijā.

Tāpat Reirs tikās ar "Swedbank" grupas padomes priekšsēdētāju Jēranu Pērsonu un jauniecelto prezidentu/izpilddirektoru Jensu Henriksonu, lai pārrunātu bankas ilgtermiņa stratēģisko vīziju Baltijas tirgū.

Uz augšu
Back