"Islāma valsts" apstiprina tās līdera Bagdadi nāvi

Teroristu grupējuma «Islāma valsts» līderis Abu Bakrs al Bagdadi

Teroristu grupējums "Islāma valsts" ceturtdien apstiprinājis tās līdera Abu Bakra al Bagdadi nāvi ASV īpašo uzdevumu vienības operācijā Sīrijā.

Grupējums tā propagandas atzara "Al Furqan" izplatītā audiovēstījumā arī paziņo par viņa pēcteča iecelšanu, par kuru kļuvis Abu Ibrahims al Hašemi al Kuraiši, aicinot grupējuma sekotājus zvērēt uzticību jaunajam līderim.

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien paziņoja, ka Bagdadi ASV spēku uzbrukuma laikā Sīrijas ziemeļrietumos uzspridzinājies, detonējot spridzekļu vesti, un viņa ķermenis sprādzienā sakropļots, bet analīzes ļāvušas identificēt "Islāma valsts" līderi.

ASV bruņotie spēki Bagdadi apglabājuši jūrā.

"Islāma valsts" vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Sīrijas kurdiem bija izšķiroša loma ASV vadītajā militārajā operācijā Sīrijā, kuras rezultātā tika sakauts "Islāma valsts" "kalifāts".

Gan rietumvalstis, gan Sīrijas kurdi pauduši bažas, ka līdz ar Turcijas uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos tiek sekmēta "Islāma valsts" atdzimšana.

Sīrijas kurdu spēku vadība prognozējusi, ka "Islāma valsts" kaujinieku pagrīdes grupas centīsies atriebt sava līdera nāvi.

ASV vadītās koalīcijas spēki al Bagdadi pēdas dzinuši vairākus gadus, un pēdējo gadu laikā par viņa nāvi ziņots vairākkārt, bet iepriekš šīs ziņas nav apstiprinājušās. Savulaik Vašingtona izsludināja atlīdzību 25 miljonu dolāru apmērā par informāciju, kas ļautu noteikt "Islāma valsts" līdera atrašanās vietu.

Džihādistu grupējuma līdera nāve Trampam nes jūtamu atvieglojumu, jo pēdējā laikā viņš asi kritizēts par lēmumu atvilkt ASV spēkus no Sīrijas, kas radījis bažas par "Islāma valsts" atdzimšanu un pārgrupēšanos.

Uz augšu