O, 16.08.2022.

Čeku loterija ienesusi Lietuvas budžetā gandrīz 12 miljonus eiro

LETA--BNS
Čeku loterija ienesusi Lietuvas budžetā gandrīz 12 miljonus eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Pirkuma čeki ar lupu. Ilustratīvs attēls.
Pirkuma čeki ar lupu. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Lietuvā otrdien beigusies čeku loterija, kas ilgusi divus gadus un šai laikā palīdzējusi valsts budžetam papildus gūt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumus 11,93 miljonu eiro apmērā.

Loterijā piedalījušies gandrīz pieci miljoni čeku, un uzvarētājiem balvās izmaksāti vairāk nekā 400 000 eiro.

Kā pastāstījis Lietuvas Valsts nodokļu inspekcijas (VMI) čeku loterijas projekta vadītājs Rolands Puncevičs, sabiedriskās ēdināšanas nozarē vien 2018.gadā papildus deklarēts PVN aptuveni 3,2 miljonu eiro vērtībā.

Čeku loterija Lietuvā tika uzsākta 2017.gada novembrī, lai mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru, un tobrīd cilvēki tajā varēja piedalīties ar kases aparātu čekiem, kas saņemti par ēdināšanas iestāžu, frizētavu, remontdarbnīcu un citiem pakalpojumiem, kā arī tirgū iegādātām precēm.

Vēlāk loterija tika pagarināta vēl par gadu, paredzot, ka tajā var piedalīties čeki par visām precēm un pakalpojumiem, izņemot tās preces, kuras iegādātas sešu lielāko tirdzniecības tīklu - "Maxima", "Iki", "Norfa", "Rimi", "Lidl" un "Senukai" - veikalos. 

Valsts nodokļu inspekcija neizslēdz iespēju līdzīgu loteriju rīkot arī nākotnē, paredzot, ka pēc viedo elektronisko kases aparātu sistēmas izveides piedalīšanās tajā kļūtu vēl vienkāršāka.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu