No Finanšu ministrijas jumta nokritis un gājis bojā strādnieks
Par pārkāpumiem ziņots vairākkārt

Finanšu ministrija

FOTO: Ieva Makare/LETA

Piektdien no Finanšu ministrijas ēkas jumta nokritis un bojā gājis strādnieks,  apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Dienestā norādīja, ka cilvēka gūtās traumas nebija savienojamas ar dzīvību un viņš mira notikuma vietā.

Valsts darba inspekcijā (VDI) apliecināja, ka inspekcija no Valsts policijas saņēma ziņojumu un VDI inspektors dodas turp noskaidrot notikušā apstākļus. 

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) informēja, ka Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veic personu apvienība "Delta Construction" un "SCM Latvia". Plānotie jumta seguma nomaiņas darbus minētā personu apvienība sāka oktobra sākumā.

"Projekta gaitā iepriekš darba drošības noteikumu pārkāpumi nav konstatēti," informēja VNĪ. 

VNĪ saistībā ar notikušo ir pieprasījis būvnieka "Delta Constructions" paskaidrojumus un sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem veiks notikuma apstākļu un būvnieka atbildības izvērtējumu.

Savukārt uzņēmuma "Delta Construction" pārstāvis Uģis Ligers sacīja, ka patlaban objektā tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Viņš arī norādīja, ka atbilstoši normatīvu prasībām uzaicināta Valsts policija un VDI, kas objektā veic apsekošanu.

Pirms nav noslēgusies izmeklēšana Ligers nevēlējās komentēt attiecīgo gadījumu. Plašāku komentāru Ligers solīja sniegt nākamnedēļ.

Tāpat viņš piebilda, ka attiecīgie darbi bija nodoti apakšuzņēmējam "RK Līvi" un negadījums tika konstatēts, viņiem veicot darbus.

Latvijas Radio darbiniece Evija Unāma sociālajos tīklos, komentējot traģēdiju, saka: "Tikko no Finanšu ministrijas ēkas jumta nokrita strādnieks. Jau vairākkārt ziņojām par darba drošības pārkāpumiem dienestiem. Reakcija - nulle!" 

Jau šā gada vasarā "Twitter" satraukumu radīja kāds attēls, kas uzņemts pie Finanšu ministrijas ēkas, kurā redzams strādnieks, neievērojot nekādus drošības pasākumus. 

Valsts darba inspekcija (VDI) sūdzību par darba drošības noteikumu neievērošanu šajā vietā bija saņēmusi arī pagājušajā nedēļā.

Inspekcijai ziņots, ka strādniekiem, kuri strādā uz FM jumta, esot pieejamas drošības sistēmas, tomēr viņi tās neizmantojot. Inspekcija pārbaudi bijusi ieplānojusi 11.novembrī, tomēr "dzīve ieviesa savas korekcijas".

Inspekcijā uzsvēra, ka VDI saņem ļoti daudz šāda veida ziņojumu un uz katru nevarot uzreiz aiziet, tāpēc apsekot darba apstākļus konkrētajā objektā inspekcija bija plānojusi pirmdien.

Labklājības ministres padomniece Liesma Kalve informēja, ka labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) ir pieprasījusi VDI direktoram Renāram Lūsim skaidrojumu, kāda bijusi inspekcijas rīcība pēc iepriekš saņemtajiem brīdinājuma zvaniem par novērotajiem pārkāpumiem darba drošībā būvobjektā FM teritorijā.

Tāpat ministre pieprasījusi VDI informāciju par traģiskā negadījuma apstākļiem.

Līdzjūtību Finanšu ministrijas vārdā bojāgājušā tuviniekiem izteica finanšu ministrs Jānis Reirs (V). "Izsaku visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem. Darba drošība ir svarīgākais darbu veikšanas procesā. Tāpēc nekavējoties atbildīgajiem dienestiem ir jāizmeklē šis negadījums un ar vislielāko bardzību jāvēršas pret normu neievērošanu," viņš sacīja.

Ministrs uzdevis arī izvērtēt VNĪ atbildību notikušajā, tostarp yeikto iepirkumu procedūru par Finanšu ministrijas jumta remontdarbiem, lai pārliecinātos, vai iepirkumā tika iekļauta darba drošības prasību nodrošināšana. Tāpat sadarbībā ar VDI tiks pārbaudīta un izvērtēta citu VNĪ veikto iepirkumu atbilstība darba drošības ievērošanai būvdarbu laikā, kā arī drošība citos VNĪ objektos.

Uz augšu