Viņi iegādājās vienu eiro vērtu māju Sicīlijā. Lūk, kas notika

FOTO: Unsplash

Pērn Sicīlijas apgabals Itālijā izsludināja vēl nebijušu piedāvājumu - Itālijas mazpilsētas pievilināja jaunus iedzīvotājus, pārdot mājas par vienu eiro. Šis savādais aicinājums uzrunāja miljoniem cilvēku, kas bija gatavi doties uz Itāliju un uzsākt tur dzīvi. Vairāki māju pircēji atklāj, kāda ir viņu dzīve pēc viena eiro vērtās rezidences iegādes, vēsta CNN. 

Morgana un viņas vīrs bija vieni no pirmajiem iedzīvotājiem, kas atsaucās uz aicinājumu iegādāties lētajos namiņos Sicīlijas mazpilsētā. Viņiem tika piedāvāta 50 kvadrātmetrus plaša ēka pilsētiņā Musomeli ar glīti apzīmētām sienām un nesen nomainītu grīdas segumu. "Viss, ko mums vajadzēja paveikt bija vannasistabas remonts," portālam atklāj francūziete. "Mēs abi esam mākslinieki un renovatori, tāpēc visus darbus paveicām paši. Tas bija ārkārtīgi patīkami - redzēt, kā top mūsu divistabu nams." No mājas  paveras pasakains skats uz pilsētu - to jaunieši var vērot no 15 kvadrātmetrus plašās terases. 

Kā atklāj Morgana, Musomeli pilsētiņa ir klusa, taču nav izolēta no sabiedrības, kā citas Sicīlijas mazpilsētas. Šeit atrodas gan dažādi veikali, gan lielveikali, gan izklaides vietas. "Tev vari piekop īstu mietpilsonisku dzīvesveidu. Tas ir lieliski," stāsta Morgana. 

FOTO: Unsplash

Šeit nav nekādu nepatīkamu pārsteigumu. "Te visi ir ārkārtīgi laipni - mums ļoti palīdzēja nekustamo īpašumu aģentes, kas atbildēja uz visiem mūsu jautājumiem un palīdzēja iekārtoties pilsētā. Viss process izdevās daudz labāk nekā to bijām gaidījuši," portālam CNN atklāj Morgana. Sieviete atklāj, ka pagaidām Musomeli ir viņu vasaras māja, kur jaunais pāris dodas atvaļinājumos un mācās itāļu valodu. 

Tomēr ne visiem šis piedāvājums ir bijis tik veiksmīgs.

Kāds beļģu biznesmenis Patriks Džensens atklāj, ka viņam neizdevās iegādāties māju par vienu eiro. "Man izrādīja kādas 25 mājiņas drausmīgā stāvoklī. Tās bija tik briesmīgas, ka mana ģimene lēma par labu 10 000 eiro vērtai trīsistabu mājai, kuras remontam vēl nācās iztērēt papildu līdzekļus," stāsta beļģu uzņēmējs. "Šajā mājā mitinos ar sievu un mūsu pieciem bērniem. Pēc 20 gadiem maniem bērniem būs māja ideālā stāvoklī - šeit viņiem būs lieliska vieta, kur atgriezties, atvest draugus un pavadīt laiku," atklāj Džensens. 

Beļģu uzņēmējs skaidro, ka Sicīlijas mazpilsēta ir lieliska vieta, kur aizbēgt no ikdienas rutīnas - atliek vien pavadīt divas stundas lidmašīnā un esi klāt savā savrupnamā. Tāpat Džensens piebilst, ka šajā mazpilsētā ēku ir bijis vieglāk renovēt nekā Beļģijā. 

Dažiem pircējiem tika dota priekšroka -  uz viena eiro vērtajām mājām rindas priekšgalā atradās tie, kas varēja pierādīt savu piederību šīs pilsētiņas komūnai, proti, te savulaik dzīvojuši vecvecāki vai kādi radinieki.

FOTO: Unsplash

Tāda iespēja tikusi kādai Čikāgas finanšu analītiķei Meriditai Tabonai, kuras senči ir nākuši no Sicīlijas mazpilsētas Sambukas. Viņa no 16 citiem pircējiem izcīnīja kādu veclaicīgu namu ar arābu stila dārziem. "Mans vecvectēvs jaunības gados no Sambukas emigrēja uz ASV. Es vienmēr esmu vēlējusies apskatīt Sicīliju, taču pirms tam man tā arī nav bijusi iespēja apciemot savu dzimteni," stāsta Meridita, piebilstot, ka šeit netālu no jaunās mājas vēl dzīvo daži attāli radinieki. Kopumā sieviete par namu samaksāja 5 555 ASV dolāru. "Kad šo namiņu nopirku, nevarēju to apskatīt aci pret aci, jo biju salauzusi potīti. Tomēr māja ir daudz labāka nekā biju cerējusi - it īpaši pārsteidz balkons," stāsta amerikāniete. Sieviete atklāj, ka pagaidām mājai nav ne elektrības, ne ūdens - tā ir kā tukšs audekls, kuru vajag aizkrāsot pašai. Patlaban Čikāgas iedzīvotājas plānos ir iegūt Itālijas pilsonību un Sambukā iekārtot māju, kurā aizvadīt vecumdienas.    

Mājas iegāde ne tik viegli padevās kādam Ņujorkas iedzīvotājam Kenijam Sančezam, kas iegādājās vasarnīcu Zungoli pilsētā.

Lai gan pati mājas iegāde bija nieks un par to patiešām nācās samaksāt vien eiro, tomēr remontdarbos nāksies atdot vairākus tūkstošus.

"Šeit vajag labot jumtu un citas nopietnas struktūras. Kopumā renovācija aizņems trīs gadus līdz mājā varēs dzīvot," skaidro ņujorkietis. 

FOTO: Unsplash

Tāda pati pieredze ir Lielbritānijā dzīvojošajam pakistānietim Muhamedam Ramzanam, kas plāno Sicīlijas pilsētiņā Mussomeli pārvākties uz dzīvi. "Televīzijā dzirdēju par šo piedāvājumu un es vēlējos to papētīt dziļāk. Pirms tam nebiju devies uz Sicīliju, tāpēc man nebija nekādu ekspektāciju. Apskatot eiro vērto māju, secināju, ka bez remonta te neiztikt. Tomēr, neraugoties uz mājas stāvokli, iegādājos vienu no tām par 4200 eiro," stāsta pakistānietis, piebilstot, ka konkrētā ēka ir samērā labā stāvoklī un to būs vien tikai jāpārkrāso. Muhameda māja atrodas vēsturiskajā pilsētas rajonā un no tās balkoniem paveras gleznains skats uz Sicīlijas kalniem. "Manai sievai ārkārtīgi patīk šī vieta - tā ir tik iedvesmojoša. Te ir ļoti patīkamais klimats, klusums un miers," stāsta mājas pircējs. 

"Šeit nav iesaistīti kaut kādi starpnieki vai mafija, kā sākotnēji varētu šķist. Par Sicīliju mēdz klīst aizspriedumi, kas radušies filmas "Krusttēvs" dēļ.

Taču pavadot šeit laiku, esmu secinājis, ka te nav nekādu apslēptu zemūdens akmeņu - viss ir mierīgi un droši," stāsta jaunais mājas īpašnieks.   

Uz augšu